Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
5°C
-3°C
JUTRI
11°C
-2°C
3995

Uspešna delovna akcija urejanja okolice prenovljene atletske steze

Občina Borovnica je v oktobru ob pomoči sredstev Fundacije za šport in Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport temeljito prenovila atletsko stezo v športnem parku Borovnica, o čemer smo že poročali. Zaradi zožitve steze pa je bila temeljite ureditve potrebna njena neposredna okolica na njenem zunanjem delu.  Z namenom ureditve okolice atletske steza tako, da bo tudi ta ne le prijetna na pogled, pač pa bo omogočala tek po travni ruši, je župan društva občane pozval k udeležbi na delovni akcij ureditve okolice atletske steze. Delovne akcije, ki je potekala v soboto, 23. 10. 2021, v dopoldanskem času, se je udeležilo dobrih trideset prostovoljcev, med njimi občinski svetniki Peter Svete, Marko Žitko in Matjaž Ocepek, ravnatelj OŠ Daniel Horvat in župan Bojan Čebela. Izravnali so teren ob tartanski atletski stezi in posejali travo. Da bo površina primerna za tek in se ob dežju blato ne bo stekalo na atletsko stezo, mora nastati čvrsta travna preproga, zato vse uporabnike igrišča prosimo, da vsaj do prve košnje prihodnjo pomlad ne stopajo na s travo na novo posejane površine. Po koncu delovne akcije   so se prostovoljci okrepčali z okusnim pasuljem, dobre volje pa ni manjkalo. Vsem najlepša hvala!

(ak)

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi