Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
25°C
14°C
JUTRI
21°C
15°C
Deli
3995

Trajnostni ukrepi za bolj varen promet

Evropski teden mobilnosti je namenjen tudi promociji trajnostnih ukrepov, ki so jih občine v dotičnem letu izvedle za bolj varen promet in trajnostno mobilnost. V občini Borovnica smo v sodelovanju z Direkcijo RS za infrastrukturo letos izvedli rekonstrukcijo prehoda za pešce preko regionalne ceste R3 642 v naselju Breg pri Borovnici v bližini gasilskega doma. Na prehodu je že prišlo tudi do tragične izgube življenja. Sedaj je prenovljen in na novo ter ustrezno osvetljen, tako da upamo, da se tovrstni dogodki ne bodo ponovili. Na novo urejeno je tudi postajališče za avtobus na Dolu pri Borovnici. Poleg prenove asfaltne prevleke ter ustreznih oznak na cestišču in znakov ob  cesti se zdaj pred vplivi vremena občani, ki čakajo na prevoz, lahko zatečejo tudi v lično in z ostalimi tovrstnimi objekti poenoteno nadstrešnico s klopjo. Ob tem smo v bližini na novo uredili tudi ekološki otok. Za vsakega od zgoraj navedenih ukrepov je Občina Borovnica prispevala okoli 18.000 evrov.
Če bo šlo vse po načrtih bo do konca leta končana tudi do sedaj daleč največja investicija na področju trajnostne mobilnosti v občini: sodobno P + R parkirišče pri železniški postaji Borovnica z 99 parkirnimi mesti za osebne avtomobile (od tega 4 za invalide), avtobusnim postajališčem, pokrito kolesarnico ter polnilnimi postajami za  10 električnih avtomobilov. Za investicijo je Občina Borovnica brezplačno pridobila zemljišče pri železniški postaji, subvencije Eko sklada za postavitev polnilnih postaj za električna vozila in možnost za 250.000 evrov iz kohezijskih sredstev, s katerimi razpolaga RS, in državnega proračuna. Zaključna dela so v teku. O parkirišču, režimu parkiranja, nakupu vozovnic, plačevanju parkirnine in drugih storitvah, ki bodo na voljo, pa podrobno v prihodnji številki Našega časopisa.


Občinska uprava

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi