Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
5°C
-3°C
JUTRI
8°C
-5°C
3995

Srečanje lastnikov konjskih vpreg v soteski Pekel

V soboto, 7. septembra, se je okoli poldneva skozi Borovnico, malo kasneje pa tudi skozi Dražico in Ohonico vila dolga povorka 25 konjskih vpreg. Ustavile so se pri vhodu v sotesko Pekel, kjer so si konji, kočijaži, spremstvo in potniki privoščili zaslužen odmor in okrepčilo, saj so nekatere vprege prevozile 30 in več km. Pozdravil jih je tudi župan Bojan Čebela, ki je spomnil na to, da si  včasih brez konjev kmetijstva ni bilo mogoče zamisliti, danes pa te plemenite živali dobivajo vse večji pomen pri preživljanju prostega časa in turizmu. Lastnikom je zaželel prijetno bivanje in druženje v občini in se od njih poslovil s sporočilom, da so vedno dobrodošli, še posebej pa na vsakoletnem Prazniku borovnic. Tako konji kot tudi vozovi, ki imajo danes sodobna podvozja, vzmetenje in zavore ter stanejo toliko kot avtomobili srednjega razreda, so bili deležni številnih občudujočih pogledov. Seveda tudi ni šlo brez nostalgije po časih, ko avtomobilov še ni bilo oz. so bili redki gostje na podeželskih cestah.

Občina Borovnica

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi