Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja.
4°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 9°C
nedelja, 18.11.2018
-0°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Previdnost države odmaknila gradnjo prizidka ......


OBČINSKE

| |
21.08.2018      19:03
A A

Previdnost države odmaknila gradnjo prizidka k šoli za leto dni


Povečana previdnost države na področju poplavne ogroženosti je botrovala skoraj enoletnemu podaljšanju postopkov, ki omogočajo gradnjo prizidka k OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica.


Območje šole in namenska raba na severovzhodnem delu.
Območje šole in namenska raba na severovzhodnem delu.
Deli:

Že pred dvema letoma se je izkazalo, da bo zaradi povečanega vpisa otrok v prvi razred OŠ dr. Ivana Korošca Borovnica treba v nekaj letih zagotoviti dodatne prostore. V sodelovanju z vodstvom šole in svetom staršev je Občina Borovnica pristopila k izdelavi projekta za prizidek k šolski stavbi. Zgrajen naj bi bil lesen nizkoenergijski objekt s 4 učilnicami, ocenjen na 600.000 evrov, 40 % tega bi financiral Ekosklad. Ker del zemljišča, na katerem je edino mogoče zgraditi prizidek, ne da bi s tem omejili zmogljivosti že tako komaj zadostnega šolskega parkirišča, po veljavnem OPN spada na območje industrijskih dejavnosti, je bilo treba začeti postopek spremembe OPN in UN Liko. Do konca lanskega avgusta so bila pridobljena vsa potrebna mnenja in soglasja z izjemo pozitivnega mnenja direkcije za vode v zvezi s poplavno ogroženostjo. Konec lanskega oktobra je Občina Borovnica direkciji posredovala študijo poplavne ogroženosti, ki jo predstavlja še vodotok Malence, z opredeljenimi ukrepi za njeno zmanjševanje, ki je bila izdelana za potrebe OPPN Vaško jedro Borovnica. Ker je direkcija v zvezi z omenjeno študijo izdala pozitivno mnenje, smo pričakovali, da ne bo težav glede soglasja za spremembe OPN, ki omogočajo gradnjo prizidka k OŠ.
Zaradi tožb, ki so jih na državo, ki jim je omogočila gradnjo na območjih, ki so jih prizadele poplave, naslovili prizadeti, se je direkcija za vode začela obnašati skrajno previdno, da bi v prihodnje onemogočila možnost tovrstnih tožb oz. njihovega uspeha. Pristojni na direkciji so zahtevali dopolnitve k študiji in ko so te dobili po nekaj mesecih še pojasnila. Ko so imeli tudi slednja, pa so po več kot enomesečnem molku zahtevali še dodatna pojasnila. Pozitivno mnenje direkcije za vode je bilo tako izdano šele na začetku avgusta.

Že maja je postalo jasno, da prizidka k šoli ne bo mogoče zgraditi do začetka novega šolskega leta. Kljub zagotovljenim sredstvom za gradnjo v občinskem proračunu in predpostavki, da bo projekt deležen tudi sofinanciranja s strani Ekosklada. Z vodstvom šole so bili dogovorjeni ukrepi, ki bodo začasno omogočili nemoten pouk, s predelavo nekaterih garderob v učilnice. Nedavna pridobitev še zadnjega pozitivnega mnenja k spremembi prostorskega akta, ki pogojuje začetek postopkov za gradnjo prizidka k osnovni šoli, daje upanje, da bo z gradnjo mogoče začeti že do konca letošnjega leta in zanjo pridobiti tudi sredstva Ekoskada. Župan in občinska uprava bosta storila vse, kar je v njuni moči, da do gradnje pride čim prej.

 

Občinska uprava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!