Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami in nevihtami. Ob morju bo večji del dneva pihal jugo, zvečer pa bo zapihal okrepljen severozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 26, v južnih krajih do 30 stopinj C.
20°C | 26°C
torek, 25.07.2017
17°C | 28°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
14°C | 26°C
petek, 28.07.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 12h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo zvečer ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
20°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Pomoč družini na domu v Občini Borovnica


OBČINSKE

| |
20.05.2014      12:49
A A

Pomoč družini na domu v Občini Borovnica


Ko ugotovimo, da potrebujemo pomoč druge osebe pri dnevnih ali gospodinjskih opravilih oz. jo potrebujejo sorodniki ali prijatelji, se običajno znajdemo v zadregi. Ne vemo, kakšne oblike pomoči so nam na voljo in kako si jo zagotoviti. V Občini Borovnica je pravi naslov za to Zavod za socialno oskrbo Pristan, ki storitev pomoč družini na domu v občini izvaja od 1. januarja 2014.


Deli:

Zavod Pristan je izvajanje storitve prevzel od prejšnjega izvajalca, Centra za socialno delo Vrhnika, in tako so uporabniki, ki so že prejemali pomoč, prešli pod njegovo okrilje. V letošnjem letu pa se je v Občini Borovnica za pomoč na domu odločilo še nekaj upravičencev.

Pomoč na domu se uporabnikom ponudi v skladu z njihovimi željami in potrebami. Obseg in vrsto storitve opredeli strokovni delavec skupaj z uporabnikom. Vsak uporabnik je upravičen do štirih ur pomoči na dan oz. dvajset ur na teden. Do pomoči na domu so upravičene osebe, starejše od 65 let, osebe s statusom invalida ter druge invalidne osebe, ki jim je priznana pravica do tuje pomoči in nege. Nadalje so do storitve upravičeni kronično bolni in osebe z dolgotrajnimi okvarami zdravja, ki so po oceni centra za socialno delo brez občasne pomoči druge osebe nesposobne za samostojno življenje, ter hudo bolni otroci in otroci s težko motnjo v duševnem in telesnem razvoju, ki niso vključeni v organizirane oblike varstva.

 

Oblike pomoči na domu

V okviru socialne oskrbe na domu Zavod Pristan izvaja storitve, ki so navedene v 6. členu Pravilnika o standardih in normativih socialnovarstvenih storitev.

Pomoč se prilagodi potrebam in željam posameznega uporabnika in obsega naslednje sklope opravil:

-        gospodinjska pomoč (prinašanje toplega obroka hrane, nabava živil, pomivanje posode, osnovno čiščenje bivalnega prostora, postiljanje …)

-        pomoč pri temeljnih dnevnih opravilih (pomoč pri umivanju, kopanju, hranjenju, oblačenju …) 

-        pomoč pri ohranjanju socialnih stikov (spremljanje upravičenca k zdravniku ali pri drugih nujnih obveznostih, vzpostavljanje socialne mreže z okoljem, sorodstvom …)

Uporabnik, ki bi želel koristiti storitev pomoč družini na domu, oz. njegov svojec ali pooblaščenec lahko vsak dan med tednom pokliče v Zavod Pristan, na telefonsko številko 01/547 95 79 ali 031 702 698. Strokovna delavka Nada Jerala se bo z uporabnikom pogovorila o konkretnih potrebah in željah ter ga nato obiskala na domu. Prednost te oblike pomoči starejšim je tudi v cenovni dostopnosti. Cena storitve pomoč družini na domu za uporabnika v Občini Borovnica je 4 EUR na uro.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.07.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.