Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
23°C
14°C
JUTRI
29°C
16°C
3995

Obnova gozdnih cest v občini Borovnica

Občina Borovnica je v spomladanskih mesecih na predlog zavoda za gozdove potrdila načrt vzdrževanja gozdnih cest za leto 2019. Oktobra bodo tako obnovljene ceste Breg–Lazi, Kopitov grič–Strmec, Laze–Osredek, Srebotnik in cesta Ob Prušnici. Na cestah bodo opravljena različna dela, od urejanja odvodnjavanja do utrjevanja cestišč v skupni dolžini 15 kilometrov. To predstavlja dobro tretjino od 42 km gozdnih cest v občini. Vse so na hribovitem terenu, večina jih ima imajo precej strm naklon ter številne prepuste in odtočne jarke, zato je vzdrževanje zahtevno oz. drago. Še posebej, če jih dodatno poškoduje hitra vožnja  z motorji za motokros in štirikolesnimi ATV.  Občina je letos za obnovo gozdnih cest zagotovila 19.923,66 evra.
Občina Borovnica

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi