Logo MojaObčina.si

Borovnica

JUTRI
30°C
13°C
PON.
32°C
16°C
3995

Čestitka ob Dnevu državnosti

Na dan, ko sta bili leta 1991 v takratni Skupščini Republike Slovenije sprejeti Temeljna ustavna listina o samostojnosti in neodvisnosti Republike Slovenije in Deklaracija o neodvisnosti Republike Slovenije, praznujemo Dan državnosti. Slovenija je takrat postala neodvisna država, se ubranila agresije Jugoslovanske ljudske armade, si s spretno diplomacijo zagotovila prekinitev spopadov in mednarodno priznanje ter kasneje postala članica atlantskega obrambnega vojaškega zavezništva in Evropske unije.

Vsem občanom in občankam v prepričanju, da bomo prav z uspešnim trajnostnim gospodarskim in splošnim družbenim razvojem na eni ter mednarodnim sodelovanjem na drugi ohranili in okrepili našo samostojnost in neodvisnost, ob tem dnevu iskreno čestitamo za njihov doprinos k uspešnem razvoju naše domovine.

Občina Borovnica

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi