Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

SD Borovnica proti ukinitvi NMP


LOKALNE SKUPNOSTI, OBČINSKI SVET, ZAVODI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
11.05.2015      13:13
A A

SD Borovnica proti ukinitvi NMP


Po predlogu organiziranosti NMP bi območje med Postojno in Ljubljano ostalo brez službe. Socialni demokrati Borovnica bomo intervenirali znotraj teles naše stranke, naredili vse, da se zaustavi proces ukinitve vrhniške službe NMP, ter opozorili na načela, ki so jih partnerji podpisali v koalicijski pogodbi.


Socialni demokrati Borovnica
Socialni demokrati Borovnica
Deli:

Znanje, zdravje in varnost ljudi so temeljne sestavine uspešne družbe. Zato se razvitost družbe meri po kakovosti njenih javnih storitev. Usmeritev, da zanje poskrbi država oz. skupnost, za Socialne demokrate nima alternative. Samo tako je mogoče vsem ljudem zagotoviti enake možnosti pri dostopu do javnih dobrin. Samo tako je lahko družba dobra za vse.

Samo javno zdravstvo zagotavlja, da lahko vsakdo dobi ustrezno zdravniško pomoč takoj, ko jo potrebuje. Koalicijski partnerji so se skupaj z nami, Socialnimi demokrati, zavezali, da bodo krepili javni zdravstveni sistem, na način, »da bodo imele vse zavarovane osebe enake možnosti do zdravstvenega varstva, ko ga bodo potrebovale in bodo do njega upravičene«, v koalicijski pogodbi pa je še posebej izpostavljeno, da bo »dostopno, kakovostno in učinkovito zdravstvo prioriteta« te koalicije.

Socialni demokrati smo se v svojem programskem dokumentu 2014–2018 jasno opredelili za učinkovit, kakovosten in enako dostopen javni zdravstveni sistem, vzpostavitev javne zdravstvene mreže na vseh ravneh, vključno z lekarnami, pa je pot do realizacije naših programskih opredelitev do javnega zdravstva.

Reorganizacija sistema nujne medicinske pomoči v Sloveniji, ki so jo 22. aprila 2015 predstavili na ministrstvu za zdravje in predlog dali v 30-dnevno javno obravnavo, je vse drugo kot predlog kakovostnega in enako dostopnega javnega zdravstva.

Po predlogu organiziranosti NMP bi območje med Postojno in Ljubljano ostalo brez službe NMP, kar pomeni, da bi ukinili tako službi v Cerknici in Logatcu kot našo službo NMP, ki deluje v okviru ZD Vrhnika. Služba NMP v okviru ZD Vrhnika se je začela vzpostavljati leta 2012, tudi s pomočjo sredstev iz naših občinskih proračunov (nakup reševalnega avtomobila ipd.).

V prvih treh mesecih letošnjega leta je služba NMP ZD Vrhnika v svoji ambulanti opravila 2341 pregledov. Od teh pregledov je bilo 67 % nujnih, 11 % bolnikov je bilo otrok, najbolj ranljive populacije. Na terenu so imeli 114 intervencij, ki bi se brez njihove hitre in strokovne pomoči lahko končale tudi usodno. V nočnem času (od 2h do 7h) so pregledali 412 občanov. Od vseh pregledanih bolnikov so jih le 10,3 % napotili v bolnišnico, drugim so težave uredili na domu ali v ambulanti in so jih rešili nepotrebnega prevoza naprej. Povprečni odzivni čas na intervencijah od začetka klica do prihoda k pacientu je bil v letu 2014  12 minut. Zavedamo se, da šteje vsaka minuta.

Zaradi vseh navedenih dejstev in jasne opredelitve Socialnih demokratov do javnega zdravstva kot kakovostne in enako dostopne dobrine, bomo Socialni demokrati Borovnica interveniral znotraj teles naše stranke, ter naredili vse, da se zaustavi proces ukinitve vrhniške službe NMP, ter opozorili na načela, ki so jih partnerji podpisali v koalicijski pogodbi.


Občinski odbor SD Borovnica,

 

 
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.