Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Občinski odbor SD o aktualnih temah


LOKALNE SKUPNOSTI, OBČINSKI SVET, OSTALO

| |
17.02.2014      19:25
2
A A

Občinski odbor SD o aktualnih temah


Spoštovani Borovničani, v tem mesecu se je zgodilo toliko stvari, da se čutimo dolžni, da se oglasimo.


Deli:

Prva novica je slaba. Občinski svet je sprejel nove cene za vodo in z njo povezane stroške odvajanja odpadnih voda. Da, povečali smo jih. Razlog za to povečanje je spremenjena državna uredba o metodologiji oblikovanja cen. Ne smemo več imeti dvojnih cen, enih za gospodinjstva, drugih, višjih, pa za podjetja. Tako se mora strošek, ki so ga do sedaj plačevala v naši občini delujoča podjetja, razdeliti na vse nas. Verjamemo, da niti dejstvo, da je to edini dvig katerekoli cene za občane, ki ga je v tem triletnem mandatu predlagal župan in sprejel občinski svet, ne bo ublažilo jeze ob višjih položnicah. Želimo vam le pojasniti, zakaj je do tega dviga cene prišlo.  

Tudi druga novica ni dobra. Tako kot skoraj vsa država smo doživeli žledolom. V teh dneh smo se lahko na lastne oči prepričali, kako ranljiva je naša družba, kljub tehnološkemu razvoju. Ali pa prav zaradi njega oziroma naše navezanosti na električno energijo. Dva dni, nekateri deli občine pa precej dlje, smo živeli kot v časih Prešerna, na katerega smo se tudi spomnili. Škode je veliko. Veliko pa je bilo tudi nesebičnega dela gasilcev, električarjev, železničarjev, sosedov, ki so s svojim delom preprečili nastajanje večje škode. Mislim, da smo lahko prav vsakemu hvaležni. Hvala vam.

Žrtve žleda so bila tudi drevesa pred zdravstvenim domom in pred stebrom. Težko se je bilo posloviti od prijateljev, ki so tu rasli dlje, kot živi večina od nas. Toda zaradi varnosti ljudi in objektov je bilo treba ukrepati. Naj vas spomnimo. Letos bomo izvedli energetsko sanacijo zdravstvenega doma. S pomočjo evropskih sredstev, tako kot lani vrtec. Potem bo čas, da na novo zasadimo park.

Ujma je šla mimo, posledice pa se še poznajo. Lažje jih bomo odpravili, če bomo, tako kot smo v času brez elektrike, stopili skupaj ... Če ne prej, za 1. maj, ko lahko naredimo res veličasten kres. Materiala zanj ne manjka; dokler ne zagotovimo ustreznega prostora, župan predlaga, da se vejevje zbira v Mavčevi dolini.

 

Občinski odbor SD Borovnica
5 (3 glasovi)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 2 komentarjev
Marko Marinc
Marko Marinc Se strinjam1 Se ne strinjam1
Kdaj se bo začelo z energetsko sanacijo ZD? Vsekakor še ena dobra novica po prenovitvi vrtca. Le, da se še kakšna zdravstvena ali oskrbovalna dejavnost doda oz. vrne v objekt.

Ob delih na ZD pa le uredite tudi park, da bo lepši kot prej.

19.02.2014 ob 13:26:14 Odgovor Prekliči
Damjan Debevec
Damjan Debevec Se strinjam1 Se ne strinjam1
Zelo zabavno branje. Resnica je povsem preprosta, lahko bi zavrnili povišanje cen in višje položnice za naše občane, pa niste. Imeli ste možnost zavrniti povišanje stroškov občanom, ki v teh težkih časih že tako težko shajajo z nizkimi prihodki, pa niste. In ravno svetniki SD ste najbolj goreče dvigovali roke za višje položnice. Tudi ne drži, da župan v tem mandatu ni nikdar predlagal višjih cen česarkoli drugega. Samo podpore v svetu ni imel tako kot tokrat.
Pa lp
Damjan - tisti, ki je edini glasoval proti

18.02.2014 ob 21:19:39 Odgovor Prekliči
2 komentarjev
Stran


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike

Bodite prvi pri oddaji mnenja.