Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nekaterih nižinah bo megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -7, ob morju okoli 5 °C.
2°C | 5°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 8°C
torek, 21.11.2017
1°C | 11°C
sreda, 22.11.2017
6°C | 13°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vse za oblast


KULTURA, DRUŠTVA

| |
17.01.2014      9:45
A A

Vse za oblast


Ne denar, ne ženske, ne heroin, ne čokolada, oblast je tista droga, ki žene človeka v skrajno nespamet. Silvestrska komedija "Oblast" borovniških kulturnikov je to drogo prebavila in še toplo postregla smeha željnim obiskovalcem.


Naš kandidat bo švical tako ...
Naš kandidat bo švical tako ...
Deli:

Zgodba, ki jo je napletel Vinko Möderndorfer, zrežirala pa Slavica Marta Ošaben, govori o vzgibih, ki poženejo uspešne osebnosti iz gospodarstva v politiko (kakršnakoli podobnost z resničnimi dogodki je zgolj in povsem naključna). V tem primeru se premožni tovarnar Ante Pešalič (Sašo Pristavec), ki je s proizvodnjo obutve nesramno obogatel, odloči kandidirati za poslanca državnega zbora, oziroma še točneje, odloči se, da bo to pač postal, ne glede na ceno. Za visokoleteči cilj ga je seveda ogrel najnovejši "balkanski" ljubimec njegove hčere Vanese (Karmen Turšič Susman), Joco (Andrej Jereb), medtem ko ta ženi Amaliji (Lili Kogovšek), vključno s tajnikom Dragcem (Slavko Pristavec), še zdaleč ne diši. Joco Anteju zagotavlja uspeh v primeru najetja MM Consultinga, firme z izdatnimi izkušnjami na področju političnega marketinga, porok in pogrebov ter seveda navitimi cenami. Ker ga ni pestrejšega obdobja od predvolilne kampanje, svoj piskrček prek "vroče" sindikalne pogajalke Grete (Nejli Ofentavšek) pristavijo še delavke Antejeve tovarne in dodatno zaostrijo napeto ozračje.

V kakšne stilske in osebnostne preobrazbe bosta Anteja za minimalne možnosti zmage na volitvah prisilila Marjan (Domen Debevec) in Marjana (Kaja Pristavec)? Kakšen bo izplen sindikalne pogajalke? Kakšna je cena Dragčeve in Amalijine podpore? Kaj ima za bregom Joco? Kako se bodo odločili volivci? In najpomembnejše – kje v zgodbo vstopijo gasilec (Ciril Košir), klošar (Franci Stražišar), nuna (Milena Škulj) in gospa (Varja Brglez)? Zadovoljni obiskovalci silvestrske komedije to že vedo, preostali pa boste morali k reprizi, v soboto, 8. marca, ob 19. uri, v Osnovno šolo dr. Ivana Korošca Borovnica.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 453
Izšla: 30.10.2017

Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
November 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.11.2017 | Tečaji in delavnice
Družinska nedelja: Delavnica za otroke in družine
25.11.201 | Tečaji in delavnice
Delavnica peke kruha v krušni peči
26.11.2017 | Kultura
Prikaz kovanja podkev

Bodite prvi pri oddaji mnenja.