Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Pohod brez Štampetovega mosta in muzejskega ......


ŠPORT, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
15.04.2014      1:51
A A

Pohod brez Štampetovega mosta in muzejskega vlaka


Nadležne posledice žledoloma občutijo tudi obiskovalci naših občin. Več kot 200 udeležencev jubilejnega, 35. pohoda na Štampetov most letos tega žal ni videlo, prikrajšani pa so bili tudi za vožnjo z muzejskim vlakom.


Več kot 200 se jih je podalo na pohod.
Več kot 200 se jih je podalo na pohod.
Deli:

Skrbno načrtovanemu železničarskemu pohodu na Štampetov most, tokrat že 35. po vrsti, je nedavni žledolom dodobra zmešal štrene. Organizator, PD Železničar Ljubljana, je moral zavoljo številnih podrtih dreves na zasebnih zemljiščih traso pohoda kar konkretno prestaviti, celo toliko, da pohodniki Štampetovega mosta letos niso videli, saj je dobršen del pohoda vodil kar po cesti Verd–Pokojišče. Kljub grozečim napovedim vremenoslovcev in negotovostim glede stanja planinskih poti se je 12. aprila v jutranjih urah iz Ljubljane na pot odpravila čedna gruča pohodnikov. Nemalo vzdihov razočaranja pa tudi ostrejših komentarjev je bilo tod slišati na račun Slovenskih železnic, ki so tik pred zdajci odpovedale vožnjo z muzejskim vlakom, ker da na trasi proti Verdu vladajo izredne razmere (zapora tira zaradi popravil po žledolomu) in bi bojda "počasna" parna lokomotiva ovirala intenzivni tovorni promet z dizelskimi lokomotivami. Predsednik PD Železničar Branislav Marković pa si po drugi strani s tem ni kaj prida belil glave: "Če bi bila oba tira odprta, bi letos muzejski vlak vozil, tako pa ga ni bilo. A s strani generalnega direktorja mi je bilo obljubljeno, da drugo leto zagotovo bo." Nadomestni vlak sicer ni zasopihal, je pa ob uri odbrnel iz Ljubljane in po postajah do Verda pobiral pohodnike, ki so bili po poltretjem mesecu pravzaprav prvi potniki na železniški progi južno od Borovnice. Za izlet se jih je odločilo krepko čez dvesto in po prihodu na končno postajo so odločno zakorakali v osrčje meniševskih gozdov. Prvo kontrolno točko, "Štampetov most", so osvojili pri odcepu za Ljubljanski vrh, pri odcepu za Dolge tale pa so glavno gozdno cesto dokončno zapustili in se podali proti kurirski postojanki TV-17, kjer so jih z okrepčilom pričakali člani ZB za vrednote NOB Vrhnika. Pot do Zavrha je nato postregla z nekaj naravnimi preprekami, ki pa so bile obdelane do te mere, da so jih zlahka preskočili oz. pod njimi zlezli tudi najmlajši udeleženci pohoda. Najvišji kontrolni točki, Zavrhu, se je hitro pridružilo še Pokojišče, točneje brunarica, kjer je društvo Medved že odprlo svoja vrata, svoj delež pa so pristavili še organizatorji. Potreben je bil le še hiter spust ter malce počasnejši vzpon z Lašč in pred očmi se je posvetila bela Borovnica. Na železniški postaji pa sprejem, vreden kronanih glav. Čaj in kavico je tod streglo Turistično društvo Borovnica, kupe slaščic je na mize razpostavil organizator pohoda, ješče pohodnike, ki so se prebili do cilja, bilo jih je okrog 150, pa je s poskočnimi vižami razveseljeval harmonikar Andrej Jereb.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne
21.10.201 | Tečaji in delavnice
Tečaj peke kruha v krušni peči
22.10.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, poskusi Nikole Tesle
24.10.201 | Ostalo
Dnevi fizike
28.10.201 | Tečaji in delavnice
Izdelava nakita iz polstene volne

Bodite prvi pri oddaji mnenja.