Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.07.2017

delno oblačno
Danes bo sončno in vroče. Popoldne in zvečer bodo nastajale krajevne nevihte, ki bodo pogostejše v severni in vzhodni Sloveniji. Zavlekle se bodo tudi v noč. Sprva bo še pihal jugozahodnik, popoldne pa bo v severovzhodni Sloveniji zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 34 stopinj.
19°C | 33°C
ponedeljek, 24.07.2017
19°C | 26°C
torek, 25.07.2017
16°C | 25°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 24°C
četrtek, 27.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 23.7.2017 ob 14h
Nekaj močnejših neviht se na severu in vzhodu Slovenije lahko pojavi že danes popoldne in zvečer, jutri pa bo možnost krajevnih neurij povečana po vsej državi.
19°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prešeren tako in drugače


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA

| |
18.02.2014      19:56
A A

Prešeren tako in drugače


Rdečo nit letošnjega kulturnega praznika v Borovnici so spletle pevke Tonje, točneje Jožica Rupar. Prešernove poezije v obliki recitala, pesmi in igre so občinstvu prenesli tako ŽPZ Tonja kot tudi KD Borovnica, pevci kvarteta Škrip ter učenci in učenke borovniške osnovne šole.


Kulturna proslava je bila pestra in prijetna.
Kulturna proslava je bila pestra in prijetna.
Deli:

Obiskovalce prireditve ob kulturnem prazniku, 8. februarja, v borovniški osnovni šoli je v svet Prešernove poetične misli popeljala ponosno zapeta Zdravljica. V izvedbi kvarteta Škrip smo slišali tudi Prešernovo Kam, ki jo je po narodnem napevu priredil J. Kocjančič, ter ne nazadnje Jerebovo Pisemce. O življenju in delu našega največjega pesnika dr. Franceta Prešerna, njegovi neuslišani ljubezni, o tem, od kod mu vzdevek dr. Fig, pa da se je v svojem življenju kaj rad klatil po borovniškem koncu in še čem, smo izvedeli iz ust povezovalke Jožice Rupar ter Mance Šribar in Anje Kolačko. Naši osnovnošolci pod mentorstvom Metke Pristavec Repar oz. Tine Vahčič, opogumljeni s podporo ravnatelja Daniela Horvata, pa niso o Prešernu samo razpravljali, tudi prav imenitno so ga recitirali (Manca in Anja ter Mark Lakić). Znameniti trio DNK (Doroteja Košir, Nika Suhadolnik in Klara Zajc) pa je dal vedeti, da je lahko Prešernova Vrba tudi zelo "pop" in "in". Peter Urh je pripravil koncert s harmoniko, Karmen Kržič je zaigrala flavto, Demi Zrimšek pa je iz klavirja izvabila vsem znano Barčico. Pravcati Prešeren (Matjaž Ocepek), s cilindrom in palico ter odet v dolgi površnik, je prav ta večer privihral k sloviti Krofasti Metki (Milena Škulj), kjer sta si s prijateljem Smoletom (Slavko Pristavec) dodobra privoščila pikolovskega Kopitarja. Tako kot Zdravljica je isti večer pred našimi očmi zaživel tudi pesnikov Dohtar. In gostiteljice večera, ki so rade volje sprejele ponudbo borovniške občine, naj pripravijo dostojno občinsko proslavo kulturnega praznika? Njih je bil recital Gazel, Nezakonske matere, Strunam, Povodnega moža, Urške in Magistral. Večer so zapolnile z uglasbeno Pod oknom in Dekletom ter Zelnikovo Od kod si potnik ti doma. In kar prehitro je minilo, ostal pa je lep spomin na lepo doživeti Prešernov praznik.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.