Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-1°C | 6°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 6°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 10°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prešeren tako in drugače


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA

| |
18.02.2014      19:56
A A

Prešeren tako in drugače


Rdečo nit letošnjega kulturnega praznika v Borovnici so spletle pevke Tonje, točneje Jožica Rupar. Prešernove poezije v obliki recitala, pesmi in igre so občinstvu prenesli tako ŽPZ Tonja kot tudi KD Borovnica, pevci kvarteta Škrip ter učenci in učenke borovniške osnovne šole.


Kulturna proslava je bila pestra in prijetna.
Kulturna proslava je bila pestra in prijetna.
Deli:

Obiskovalce prireditve ob kulturnem prazniku, 8. februarja, v borovniški osnovni šoli je v svet Prešernove poetične misli popeljala ponosno zapeta Zdravljica. V izvedbi kvarteta Škrip smo slišali tudi Prešernovo Kam, ki jo je po narodnem napevu priredil J. Kocjančič, ter ne nazadnje Jerebovo Pisemce. O življenju in delu našega največjega pesnika dr. Franceta Prešerna, njegovi neuslišani ljubezni, o tem, od kod mu vzdevek dr. Fig, pa da se je v svojem življenju kaj rad klatil po borovniškem koncu in še čem, smo izvedeli iz ust povezovalke Jožice Rupar ter Mance Šribar in Anje Kolačko. Naši osnovnošolci pod mentorstvom Metke Pristavec Repar oz. Tine Vahčič, opogumljeni s podporo ravnatelja Daniela Horvata, pa niso o Prešernu samo razpravljali, tudi prav imenitno so ga recitirali (Manca in Anja ter Mark Lakić). Znameniti trio DNK (Doroteja Košir, Nika Suhadolnik in Klara Zajc) pa je dal vedeti, da je lahko Prešernova Vrba tudi zelo "pop" in "in". Peter Urh je pripravil koncert s harmoniko, Karmen Kržič je zaigrala flavto, Demi Zrimšek pa je iz klavirja izvabila vsem znano Barčico. Pravcati Prešeren (Matjaž Ocepek), s cilindrom in palico ter odet v dolgi površnik, je prav ta večer privihral k sloviti Krofasti Metki (Milena Škulj), kjer sta si s prijateljem Smoletom (Slavko Pristavec) dodobra privoščila pikolovskega Kopitarja. Tako kot Zdravljica je isti večer pred našimi očmi zaživel tudi pesnikov Dohtar. In gostiteljice večera, ki so rade volje sprejele ponudbo borovniške občine, naj pripravijo dostojno občinsko proslavo kulturnega praznika? Njih je bil recital Gazel, Nezakonske matere, Strunam, Povodnega moža, Urške in Magistral. Večer so zapolnile z uglasbeno Pod oknom in Dekletom ter Zelnikovo Od kod si potnik ti doma. In kar prehitro je minilo, ostal pa je lep spomin na lepo doživeti Prešernov praznik.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!