Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
10°C | 18°C
sreda, 15.10.2018
10°C | 14°C
četrtek, 17.10.2018
11°C | 17°C
petek, 18.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 21°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mojca Pokrajculja in najlepša beseda


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO

| |
17.01.2018      6:41
A A

Mojca Pokrajculja in najlepša besedaLisička jo je to pot poceni odnesla.
Lisička jo je to pot poceni odnesla.
Deli:

Pred prepolno dvorano osnovne šole, da je bilo že težko najti prosti sedež, so decembra svoje gledališke spretnosti pokazali mladi igralci Kulturnega društva Borovnica. Na oder so se tisto usodno nedeljo najprej podali člani gledališke skupine Šotki z uveljavljeno igrico Mojca Pokrajculja. Kako ta večno aktualna zgodba teče, menda vemo vsi. Mojca (Zala Turšič) je našla cekin, z njim kupila piskrček in si v njem ustvarila prijeten dom. Sredi noči so ji na vrata potrkali ptiček (Zarja Petelin Zadnik), veverica (Tinkara Turšič), zajec (Ajda Pristavec), lisica (Tia Strnad), volk (Eva Turšič) in nazadnje se je priklatil še medved (Barbara Debevec). Medtem ko so drugi spali, je lisica postala lačna, potihoma se je odplazila v shrambo in pojedla med. A zgodba je to pot ubrala drugačno smer. Mojca je z ostalimi stanovalci odkrila, da je greh zakrivila lisica, a ker se je ta pokesala, češ, da je bila pač grozno lačna, so ji oprostili in od tedaj živeli v slogi. Igralska zasedba Ta Mlad, Teja Anžur, Julija Trček, Jošt Kržič in Aljaž Gerbec so v nadaljevanju iskali Najlepšo besedo. Iskali so jo blizu in daleč, pri znancih in neznancih, na tržnici in v knjižnici. Naj so še tako premlevali, se nikakor niso mogli zediniti, katera beseda je najlepša. Vsak je v srcu nosil svojo. So se pa nazadnje strinjali, da jim vsaj ni bilo dolgčas in so koristno preživeli dan. Že močno neučakano mlado občinstvo je po koncu predstave s skandiranjem priklicalo še skrivnostnega moža z dolgo belo brado in rdečo obleko, ki je imel zanje zvrhan koš sladkih dobrot.

 

Damjan Debevec, Foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!