Logo MojaObčina.si

Borovnica

JUTRI
2°C
-5°C
PON.
0°C
-2°C
Deli
3612

Mojca Pokrajculja in najlepša beseda

Pred prepolno dvorano osnovne šole, da je bilo že težko najti prosti sedež, so decembra svoje gledališke spretnosti pokazali mladi igralci Kulturnega društva Borovnica. Na oder so se tisto usodno nedeljo najprej podali člani gledališke skupine Šotki z uveljavljeno igrico Mojca Pokrajculja. Kako ta večno aktualna zgodba teče, menda vemo vsi. Mojca (Zala Turšič) je našla cekin, z njim kupila piskrček in si v njem ustvarila prijeten dom. Sredi noči so ji na vrata potrkali ptiček (Zarja Petelin Zadnik), veverica (Tinkara Turšič), zajec (Ajda Pristavec), lisica (Tia Strnad), volk (Eva Turšič) in nazadnje se je priklatil še medved (Barbara Debevec). Medtem ko so drugi spali, je lisica postala lačna, potihoma se je odplazila v shrambo in pojedla med. A zgodba je to pot ubrala drugačno smer. Mojca je z ostalimi stanovalci odkrila, da je greh zakrivila lisica, a ker se je ta pokesala, češ, da je bila pač grozno lačna, so ji oprostili in od tedaj živeli v slogi. Igralska zasedba Ta Mlad, Teja Anžur, Julija Trček, Jošt Kržič in Aljaž Gerbec so v nadaljevanju iskali Najlepšo besedo. Iskali so jo blizu in daleč, pri znancih in neznancih, na tržnici in v knjižnici. Naj so še tako premlevali, se nikakor niso mogli zediniti, katera beseda je najlepša. Vsak je v srcu nosil svojo. So se pa nazadnje strinjali, da jim vsaj ni bilo dolgčas in so koristno preživeli dan. Že močno neučakano mlado občinstvo je po koncu predstave s skandiranjem priklicalo še skrivnostnega moža z dolgo belo brado in rdečo obleko, ki je imel zanje zvrhan koš sladkih dobrot.

 

Damjan Debevec, Foto: DD

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!