Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Danes bo precej jasno, dopoldne bo po nekaterih nižinah še nekaj megle ali ostankov oblačnosti. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Lepo je peti, s pesmijo še lepše živeti


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA

| |
15.05.2013      10:24
A A

Lepo je peti, s pesmijo še lepše živetiPopularni trio "DNK"
Popularni trio "DNK"
Deli:

Res, prav lepo so zapeli vsi štirje pevski zbori, pa ženski trio in moški kvartet, ki so 14. aprila pred polno dvorano osnovne šole v Borovnici pokazali svoje pevsko znanje. Skrb za tokratno občinsko revijo pevskih zborov so prevzele pevke Ženskega pevskega zbora Tonja, ki so za tekoče in uglajeno povezovanje milozvočnega dogodka zadolžile Marjetko Balkovec Debevec. Pod taktirko zborovodje Jake Jerine so zapele ljudsko Dve let' in pol, Tement-Vulčevo Slovenijo in popularnega Solinarja. Pevci, zbrani v pevskem zboru Štinglc, pa so pod vodstvom Alje Pešak ubrali narodno Dober večer, ljubo dekle, Prešernovo Pod oknom in Kettejevo Na trgu. Nastopili so tudi naši najmlajši, in sicer pevci in pevke Glasbene pripravljalnice osnovne šole pod vodstvom zborovodkinje Barbare Skopec Černigoj. Njihov repertoar je zajemal Bitenčevo Pomladno, ljudsko Vremenska poročila ter Širokovo Polžek orje. Ta večer je pela borovniška dolina, od najmlajših do najstarejših, med slednjimi seveda mislim na naše uveljavljene Barjanke, ki so z Rudijem Cerkom na čelu odpele tri ljudske, Ko bi jaz vedela, Moj pobič je z gornjega kraja ter Eto plitem mrižu svoju. Z Milim krajem, Kaj kleplje in narodno Ko lani sem tod mimo šel pa so pred nas stopili pevci kvarteta Škrip. Natanko glavo manj šteje še edina nastopajoča skupina, ki je nismo omenili, se pa zadnje čase že močno uveljavlja na številnih borovniških prireditvah. Govorim seveda o pevskem triu Nike, Doroteje in Klare, ki je ob spremljavi vodje Tine Vahčič tokrat ubral My love skupine Westlife, Hazardovo So najlepše pesmi že napisane ter Malalanovo Malo fantazije. Občinstvo je nastopajočim na trenutke prav rado pritegnilo, prav nič pa ni skoparilo niti pri nagrajevanju z bučnim aplavzom.

 

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
05.07.2017 | Šole in vrtci
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.