Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kulturi so luč prižgali na praznični dan


KULTURA

| |
12.02.2013      19:44
A A

Kulturi so luč prižgali na praznični dan


Poezija, pesem in fotografija so zaznamovale prireditev ob letošnjem kulturnem prazniku, ki je tokrat potekala kar na dveh lokacijah. Obiskovalci so se najprej odpravili v večnamensko dvorano, nato pa se je dogajanje preselilo v galerijo na stari pošti, kjer imajo svoje nove prostore HUD-ovci. Letošnjo proslavo si bomo sicer zapomnili tudi po enotnosti, saj so svoje moči tokrat združila vsa borovniška kulturna društva.


Deli:

Ob dnevu, ko Slovenci slavimo in se priklanjamo kulturi, je bilo prešerno tudi v Borovnici, in to kar na dveh lokacijah. Srca in dušo so si obiskovalci prireditve ob kulturnem prazniku najprej napolnili v večnamenskem prostoru Osnovne šole dr. Ivana Korošca, kjer je na oder stopil župan Andrej Ocepek. Tokrat se je postavil v vlogo veznega člena prireditve; v svojih uvodnih besedah je izpostavil pomen kulturnega praznika in dodal, naj se na kulturo spominjamo vse leto, ne le na dan kulturnega praznika. "Ko so ta 8. februar, spomin na pesnikovo smrt, vzeli za kulturni praznik, so skoraj gotovo imeli v mislih proslave, srečanja, prijateljstvo, kulturne prireditve," je dejal Ocepek in nadaljeval, da si snovalci kulturnega praznika tedaj zagotovo niso predstavljali v duhu današnje krize vrednot in trenutnih razmer. V Borovnici bo, kot je obljubil župan, ta praznik tudi v prihodnje namenjen predvsem druženju in krepitvi narodne zavesti.


V osnovni šoli sta na ta večer v ospredje stopili pesem in poezija. V prvem delu so obiskovalci prisluhnili ubranim glasovom pevk Ženskega pevskega zbora Tonja, med njihove nastope pa so članice Kulturnega društva Borovnice vpletle poezijo slovenskih poetov. Nato so na oder stopili še glasbeni gostje, skupina Listje, ki so obiskovalce večnamenske dvorane navdušili z narodno-zabavnimi zvoki.

V tretjem delu prireditve se je dogajanje preselilo pred staro pošto, kjer so ozračje naelektrile saksofonistke SaxLadies. Za njimi so se kulturi poklonili še domači glasbeniki, ki delujejo v okviru glasbene sekcije HUD Karel Barjanski; ti so na svojih inštrumentih spremljali recitatorja. Poklon kulturi pa se je zaključil v galeriji stare pošte, kjer so se ustvarjalci razstave skozi fotografsko oko zazrli v preteklo delo Humanističnega umetniškega društva Karel Barjanski. "To je retrospektiva, ki smo ji dali naslov Pogled nazaj, gre pa za delo HUD Karel Barjanski v zadnjih letih, ujetih v fotografsko oko. Kar smo imeli materiala in plakatov, smo jih nabili spredaj," je o razstavi povedal predsednik HUD Karel Barjanski Jože Zorman. Ob ogledu fantastičnih fotografij in plakatov so se obiskovalci galerije družili še ob prigrizku.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
25.06.2017 | Ostalo
Ukročena elektrika, predstavitev poizkusov Nikole Tesle
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača

Bodite prvi pri oddaji mnenja.