Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
4°C | 11°C
nedelja, 28.01.2018
2°C | 10°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Deset borovniških zborov se predstavi


KULTURA, VRTEC, OSNOVNA ŠOLA, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA

| |
26.04.2014      22:18
A A

Deset borovniških zborov se predstavi


Otroški, šolski, župnijski, moški in ženski pevski zbori ter skupine so se domačemu občinstvu predstavili na Reviji borovniških pevskih zborov 30. marca. Tokrat so gostile pevke Tonje.


Šola premore kar tri zbore.
Šola premore kar tri zbore.
Deli:

Tradicionalna revija borovniških pevskih zborov v Osnovni šoli dr. Ivana Korošca Borovnica je bila letos domala polnoštevilna. Organizator, Ženski pevski zbor Tonja, je nabito polni dvorani priredil lep večer izbranih slovenskih in tudi tujih pesmi, ki ga je tekoče povezovala Marjetka Balkovec Debevec. Najmlajši pevke in pevci večera so prišli iz borovniškega vrtca – zbor Miš-Maš, ki ga vodi Nika Furlan. Iz šole so prišli kar trije. Glasbena pripravljalnica in Mešani pevski zbor pod taktirko Tine Vahčič ter Otroški pevski zbor pod vodstvom Barbare Skopec Černigoj. Z otroškim pevskim zborom sv. Marjete se je predstavila tudi župnija, na čelu zbora pa mlada Valerija Rot. Od uveljavljenih odraslih zborov so na oder prikorakale pevke Ženskega pevskega zbora Barjanke z vodjem Rudijem Cerkom, zapel pa je tudi Moški pevski zbor Štinglc, z zborovodkinjo Aljo Pešak, ter ne nazadnje Ženski pevski zbor Tonja, ki mu je tokrat načelovala Natalija Rot. Nastopili sta tudi najmlajši skupini Kvartet ŠKRiP Janeza Šviglja ter še sveži "Mo'rmo še zbrat;D" Nejca Trčka. Gromki aplavz med posamičnimi nastopi je le še pritrdil, da je bila revija prav lep zaključek že tako lepega konca tedna.

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!