Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.02.2018

oblačno
Ponoči bo delno jasno, v vzhodni in južni Sloveniji pa zmerno oblačno. Še bo vetrovno. Najnižje jutranje temperature bodo od -9 do -15, v alpskih dolinah do -18, na Goriškem in ob morju okoli -4 °C.
-9°C | -5°C
torek, 27.02.2018
-8°C | -5°C
sreda, 28.02.2018
-9°C | -4°C
četrtek, 01.03.2018
-9°C | -3°C
petek, 02.03.2018
-4°C | 0°C
Opozorila
Nedelja, 25.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo do noči na torek ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-9°C
-5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Desetletnica požara v osnovni šoli


KRONIKA, OSNOVNA ŠOLA

| |
29.10.2013      10:54
A A

Desetletnica požara v osnovni šoliPožara v osnovni šoli ni zakrivil človek.
Požara v osnovni šoli ni zakrivil človek.
Deli:

29. oktobra bo minilo natanko deset let, odkar je deloma pogorela Osnovna šola dr. Ivana Korošca Borovnica. Na ta dan, leta 2003, je okrog poldneva izbruhnil požar v povezovalnem traktu med novim in starim delom šole, točneje med telovadnico in večnamenskim prostorom. Ogenj se je nato hitro razširil v večnamenski prostor šole, pa na ostrešje telovadnice in pisarn. V boj z njim se je pognalo okrog 130 gasilcev iz osemnajstih gasilskih društev in Gasilske brigade Ljubljana. Med gašenjem se je na tri gasilce podrl del stropne obloge, zaradi česar so enemu nudili prvo pomoč. Požar so pogasili šele po večurnem boju s plameni in razkritju pločevinaste "sendvič strehe", pod katero je bilo več tlečih žarišč. Škoda je bila gromozanska. Povsem sta zgorela ostrešje dimenzij 20 x 40 metrov in oprema v pisarnah šolskega vodstva, inventar večnamenske dvorane je bil uničen, poškodovane so bile garderobe in sanitarije telovadnice, sama telovadnica ter fasada objekta. Zavarovalnica je škodo ocenila na 147 milijonov SIT (613.000 EUR), v katero je zajela tudi stroške morebitne obnove. Popožarne donacije so nanesle dodatnih 15 milijonov SIT (62.000 EUR). Občina pa se je, glede na stanje šolskega objekta, namesto za delno sanacijo odločila kar za popolno prenovo in nadgradnjo osnovne šole za potrebe devetletke. Projekt, ki se je zaradi številnih zapletov začel izvajati šele slabi dve leti po požaru, je trajal do jeseni 2006 in je davkoplačevalce stal 461.734.314 SIT (1.926.783 EUR), pri čemer je bil delež države 30 %. V poznejših letih so nato izvedli več adaptacij, ki jih v prvotnem projektu niso načrtovali. Tako so na primer šele pred kratkim šolo priključili na osrednje kanalizacijsko omrežje.

Policisti so med zbiranjem obvestil in preiskavo sicer ugotovili, da so v času požara v neposredni bližini opravljali vzdrževalna dela, vendar center požara naj ne bi bil vzročno povezan s tem. Policijska uprava Ljubljana je preiskavo sklenila z ugotovitvijo, da ni znakov, da bi bil vzrok požara posledica kaznivih dejanj. O izsledkih so obvestili okrožno državno tožilstvo, ki na to ni imelo pripomb in je zadevo tudi uradno zaključilo.

 

Damjan Debevec, foto: IT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!