Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 27°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Črna kronika oktober 2012


KRONIKA

| |
30.11.2012      9:22
A A

Črna kronika oktober 2012


Oktobra so policisti območja Policijske postaje Vrhnika, skupaj z logaškimi kolegi, zaprli »mobilno družinsko podjetje«, ki se je ukvarjalo z ilegalnim črpanjem finančnih sredstev iz bankomatov na Vrhniškem in Logaškem, o čemer smo že pisali v prejšnji številki.


Deli:

Moškega in žensko z otrokom, sicer romunska državljana, so zasačili logaški policisti. Odrasla člana bremeni sum več podobnih kaznivih dejanj storjenih na območju Vrhnike, Loga in Logatca, zato ju je po prejemu kazenske ovadbe preiskovalni sodnik dal nemudoma pod ključ, otroka, ki je kolateralna žrtev kriminalnega početja svojih »skrbnikov«, pa je prevzel Center za socialno delo. To pa ni bil edini primer, ko so pretekli mesec obravnavali malopridne tuje državljane. Opravka so imeli tudi z »bratskimi« Evropejci iz slovaške republike, ki so z vsiljivim beračenjem nadlegovali obiskovalce vrhniških trgovskih centrov. Nadležneži so pokasirali več glob iz naslova kršitev Zakona o tujcih in Zakona o javnem redu in miru, enemu od  njih, ki je že star znanec policije, pa je sodnik na podlagi dokazov uradno odrekel gostoljubje Republike Slovenije.

Znova so se na pohod podali tudi vlomilci. Zaenkrat še neznani »športni zanesenjak« se je sprehodil do garaže stanovanjskega bloka na Vrhniki in se od tam odpeljal z dirkalnim kolesom Scott CR! Karbon in kolesom znamke Cannon Dale, ProHead MX2. Ali je potem v triatlonskem slogu tudi preplaval Ljubljanico, nam ni znano. Spet drugega zmikavta je zamikala vsebina parkiranega avta na Drenovem griču. Zaklenjena vrata ga pri tem niso ustavila in sedaj na neznanem kraju uživa 150-evrsko vsebino denarnice. Stanovski kolega prej omenjenih je skušal izvesti podoben plenilski pohod skozi hišo na Dolu pri Borovnici, pa je njegovo namero preprečilo že okno, skozi katerega je nameraval vstopiti. Prepozno pa so goljufijo opazili v gostinskem lokalu na Vrhniki, kjer je zaenkrat še neznani ponarejevalec pil pravo pijačo, plačal pa s ponarejenim evrskim petdesetakom.

Med drugim so policisti obravnavali še devet prometnih nesreč, ki so se vse razen ene, kjer so bile prisotne lažje telesne poškodbe, na srečo končale le z materialno škodo. (DD)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
02.07.2017 | Šole in vrtci
Moja lesena igrača
05.07.2017 | Šole in vrtci
Sredi tedna v muzej: Odkrivanje muzejskih zbirk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.