Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, v vzhodni polovici Slovenije bo znova pričelo rahlo snežiti. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem, kjer bo pihala šibka do zmerna burja, okoli 3 °C.
-1°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
-1°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
0°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 2°C
sobota, 24.02.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.2.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Zdravstvena postaja z novo dejavnostjo


GOSPODARSTVO, OBVESTILA

| |
30.03.2014      9:30
A A

Zdravstvena postaja z novo dejavnostjo


Prvega aprila v borovniški zdravstveni postaji svoja vrata odpira salon pedikure Nogica, sestrska podružnica že obstoječega salona na Brezovici. Lastnica zagotavlja dostopne cene storitev, tudi za občane z nižjimi dohodki, predvsem pa kakovost na visoki ravni.


Salon pedikure v Borovnici se odpira 1. aprila 2014 ob 16. uri.
Salon pedikure v Borovnici se odpira 1. aprila 2014 ob 16. uri.
Deli:

Na pol prazna borovniška zdravstvena postaja bo 1. aprila (to nikakor ni šala) ob 16. uri vendarle pridobila nekaj nove dodane vrednosti. Tja se namreč seli sestrska podružnica pedikerskega salona Nogica, ki je po enoletnem obratovanju na Brezovici pridobil že toliko zadovoljnih strank (med njimi celo sindikat Slovenske vojske ter vrsto medicinskih delavcev), da je prišel čas za razširitev dejavnosti. Pri izboru lokacije so po besedah lastnice, Vičanke Aleksandre Vujisič, odločali ne le ekonomski razlogi, temveč tudi osebna simpatija do borovniške doline, kjer ima nemalo prijateljev. Po osnovni izobrazbi sicer ekonomistka se je na neki točki življenja odločila slediti svojim sanjam, se dodatno izobrazila in prestopila v "pedikerski stan". "Kolegico, doktorico Pjerino Mohar, sem vprašala, ali sem za to ali nisem, glede na to, da gre tudi za investicije. Odgovorila mi je, da bi bil greh, če tega ne bi delala," opisuje trenutek svoje življenjske odločitve. Zdaj je njena edina dejavnost pedikura in nekaj malega še depilacija, v glavnem pa se ukvarja z nego nog: "Prednost ima medicinska pedikura in oskrba diabetičnega stopala, za kar imam vse potrebne kvalifikacije in obilo znanja, pa tudi veliko zadovoljnih strank v salonu na Brezovici." Glede cen pa pove: "Te bodo enake kot v PE Brezovica in so zelo konkurenčne glede na druge ponudnike, gibljejo se med 25 in 35 EUR na pedikuro. Nič drugega se ne zaračunava posebej." To pa ne gre na račun kakovosti storitev, ki "ostaja na visoki ravni, del ponudbe je tudi obisk na domu za ljudi, ki osebnega obiska ne zmorejo. Pedikure, krajše od ene ure, nimam, ker rada delam stvari počasi in temeljito, kar je tudi eden od razlogov, da se ljudje vračajo. Meni ni pomembno le, da ste zadovoljni vi, ko odhajate, zadovoljna moram biti tudi jaz. S tem, ko vem, da sem za nekoga naredila vse. Moja vizija je, da čim več ljudi seznanim s tem, kako potrebna je skrb za stopala – včasih tudi življenjsko nujna (zlasti pri diabetikih); s strokovnim znanjem bi jim rada pomagala pri vsakdanjem življenju in skrbi zase. Strankam namreč nudim svetovanje, razne zgibanke z navodili in priporočili …" Vključitev pedikerskega salona v sklop zdravstvene postaje se ji zdi še posebej pomembna, saj da bo "s tem Borovnica svojim občanom ponudila mnogo več kot le novo dejavnost, prostor pa je zaradi bližine zdravnikov zelo primeren. Nemalokrat namreč svoje stranke zaradi napredovale problematike usmerim k osebnemu zdravniku in v tem primeru je to v isti stavbi." Da ji idej in predvsem želje za vključitev v borovniško sredino ne manjka, potrjuje tudi s ponudbo lokalni skupnosti, v okviru katere je pripravljena "opraviti eno pedikuro na mesec brezplačno nekomu, ki si tega ne more privoščiti, na primer sladkornemu bolniku, pri katerih je skrb za noge vitalnega pomena".

 

Damjan Debevec, foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!