Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Zvečer in ponoči bo v južni polovici Slovenije še deloma jasno, drugod pa spremenljivo oblačno s krajevnimi plohami in nevihtami, ki bodo najpogostejše na severu in severovzhodu.
20°C | 25°C
torek, 25.07.2017
16°C | 27°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
12°C | 27°C
petek, 28.07.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 6h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo zvečer ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
20°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Projekt Čista Ljubljanica


EVROPSKI PROJEKTI

| |
07.02.2014      9:55
A A

Projekt Čista Ljubljanica


Namen projekta Čista Ljubljanica – odvajanje in čiščenje komunalnih odpadnih voda v porečju Ljubljanice


Deli:

Prvi sklop projekta zajema odpravljanje vrsto let trajajoče problematike odvajanja in čiščenja odpadnih fekalnih voda, ki imajo negativne posledice na okolje in zdravje ljudi. V okviru skupine projektov se bodo zgradili vodi kanalizacijskih sistemov ter več čistilnih naprav. Projekt se bo izvajal v osmih občinah, kjer še nimajo izgrajenega sistema za odvajanje in čiščenje komunalnih voda oziroma ta sistem še ni zgrajen v celoti. Vrednost celotnega projekta Čista Ljubljanica znaša 56.005.068 evrov in ga delno financira Republika Slovenija (13,03 %), delno Kohezijski sklad Evropske unije (76,13 %), delno pa stroške pokrivajo občinski proračuni (10,84 %). Celoten projekt Čista Ljubljanica se bo zaključil do konca leta 2015.

Projekt Čista Ljubljanica v Občini Borovnica je razdeljen v tri sklope, in sicer: 

-        kanalizacija v naseljih Dol in Laze,

-        kanalizacija v naseljih Breg in Pako in

-        centralna čistilna naprava Borovnica.

Trenutno se izvajajo gradbena dela na kanalizaciji v naseljih Dol in Laze. Začela so se junija 2013, trenutno pa je izvedeno približno 40 odstotkov predvidene investicije. Preostala dva sklopa sta v zaključni fazi izbire izvajalca. Pogodbi za kanalizacijo Breg - Pako in centralno čistilno napravo bosta podpisani predvidoma do konca januarja, gradnja pa se bo začela spomladi 2014. Celoten projekt se bo zaključil v sredini leta 2015. Trasa kanalizacije poteka čez zahtevna barjanska tla, na razmeroma veliki globini, kar dodatno otežuje izkop. Sicer pa dela potekajo po načrtu. 

Operacijo delno financira Evropska unija, in sicer iz Kohezijskega sklada. Operacija se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja okoljske in prometne infrastrukture za obdobje 2007–2013, razvojne prioritete "Varstvo okolja – področje voda", prednostne usmeritve "Odvajanje in čiščenje komunalnih voda".
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Borovnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.07.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.