Logo MojaObčina.si

Borovnica

DANES
11°C
6°C
JUTRI
10°C
4°C

Čebelarski praznik Slovenije

Čebelarska zveza Koroške je bila letos gostiteljica 17. čebelarskega praznika Slovenije in 2. praznovanja svetovnega dneva čebel. Na prireditev, ki se je odvijala na Ravnah na Koroškem, smo se v zgodnjih sobotnih urah 18. maja odpravili tudi štirje predstavniki Čebelarskega društva Borovnica. Pot na Koroško je kar dolga, a je vseeno hitro minila ob prijetnem klepetu in postanku za jutranjo kavico. Na prireditvenem prostoru sta naš predsednik in praporščak hitro našla čebelarske znance in prijatelje, midva z Janezom pa sva se podala na ogled stojnic. Prijazni domačini so z velikim zanosom vabili v svoje kraje, kjer je ogromno možnosti za oddih in sprostitev, pa tudi pomembnih mož in žena v tem delu Slovenije ne manjka. Naš praporščak, gospod Hren je imel obveznosti, ostali trije člani pa smo se s kombijem in peš odpravili do Prežihove bajte, ki je od leta 1979 spominski muzej slovenskega pisatelja Lovra Kuharja – Prežihovega Voranca (1893–1950). S Prežihovine je čudovit pogled na Kotlje ter košato Uršljo goro. Na prireditveni prostor smo se vrnili ravno pravi čas, da smo prisluhnili besedam govornikov, še zlasti predsedniku Čebelarske zveze Slovenije, gospodu Noču, ki je dejal: »Danes se je na Koroškem zbral ogromen roj čebelarjev.« Opozoril je na pomen čebelarstva, ki ni samo delo, ampak poslanstvo, in nadaljeval: »Čebelarji, ali se sploh zavedamo, da  je vsaka tretja žlica odvisna od našega dela in od naših čebel. Na to smo lahko upravičeno ponosni. Čebelarke in čebelarji, Slovenija je ponosna na vse nas. Svet nas spoštuje in ceni.« Predsednik ČZS je svoj govor zaključil z besedami: »Lepo je biti predsednik najboljših čebelarjev na svetu. NAJ MEDI!« ČD Borovnica je praznik obeležilo z zastavo Čebelarske zveze Slovenije, ki jo je pri Kosovi kapelici obesil gasilec in čebelar Blaž Palčič.                                                                                                        

Marjetka Rot

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi