Logo MojaObčina.si

Bohinj

DANES
10°C
-1°C
JUTRI
10°C
-7°C
Deli
5223

Zaključek ureditve informacijske točke ter postajališča na Gorjušah

Ureditev informacijske točke ter postajališča na Gorjušah, ki poteka v sklopu projekta SMER TNP in jo izvaja Občina Bohinj, se počasi približuje zaključku. Z deli se je zaključilo 30.6., sledi še kvaliteten pregled ter primopredaja investicije.

V objektu se bo namestila še oglasna deska ter panoramska tabla.

Postavitev informacijske točke predstavlja izjemen potencial za:

  • razvoj nove rabe, vsebin in storitev te neurejene in neustrezno izkoriščene javne površine, tako za potrebe lokalnega prebivalstva (ekološki otok, pitnik, urbana oprema) kot za potrebe obiskovalcev (turistično-informacijska točka, postajališče, prostor, kamor se lahko zatečejo v primeru slabega vremena, ekološki otok),
  • vzpostavitev učinkovitega informiranja, ozaveščanja in izobraževanja obiskovalcev o gibanju in drugih priporočilih oz. prepovedih na območju Triglavskega narodnega parka, zlasti bližnje Pokljuke, ki je nujno za ugodno stanje Nature 2000,
  • spodbujanje trajnostne mobilnosti.

Aktivnost je sofinancirana s strani Evropske unije iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja in Republike Slovenije v okviru Programa razvoja podeželja 2014–2020, pristop CLLD.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi