Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
6°C | 11°C
torek, 23.10.2017
6°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 25.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
6°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Srečanje turističnih delavcev


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
23.10.2015      19:10
A A

Srečanje turističnih delavcev


Srečanje je bilo 3. oktobra v Kranjski gori in tudi tokrat smo se vrnili dobre volje in s priznanji, ki so bila podeljena v okviru Gorenjske turistične zveze posameznim zaslužnim članom Turističnih društev in društvom ter Občinam za urejenost krajev.


Deli:

Med prejemniki priznanj Gorenjske turistične zveze je bil letos Studor, ki je dobil nagrado zaradi zanimivih toplarjev, Oplenove hiše, Ranča Mrcine in domačinov. Vas Studor je pomembna v naši turistični ponudbi, skozi vas je lepo speljana kolesarska pot, v vasi se dobi dober sir. Daleč naokrog so poznani toplarji, ki so tudi izredno fotogenični in skupaj s Studorjem predstavljajo naravno kuliso, ki je še posebej zaželjena med fotografi. Oplenova hiša očara, saj je ena redkih, kjer se da na ognjišču črne kuhinje še vedno zakurit in je pravo doživetje za obiskovalce. Ranč Mrcina si je v vseh letih prislužil sloves prijetnega konjeniškega centra tako za obiskovalce kot za konje, ki jih imajo kar 16.

»Aktivne počitnice na podeželju« je produkt TD Bohinj, kjer goste na počitnicah sprejmejo medse vaščani Studora, da spoznavajo utrip podeželskega življenja, običaje in domače živali. Tu se korak upočasni, prevlada dobra volja, domače vzdušje ter  topla beseda. Goste in obiskovalce učijo saditi koruzo, kositi travo in z njo obdvati kozolce. Skupaj krasijo pastirske palice, ženejo živino na pašo in v jesenskem času celo sami izdelajo sir in skuto. Tu ljudje pozabijo na stres in mestni hrup, otroci spoznajo nove prijatelje, vsi skupaj okusijo domače dobrote in spoznajo aktivnosti, katerih prej niso poznali.

Poleg Studorja je nagrado letos prejel tusi Bohinjec Janez Pikon, ki je človek poln entuziazma in volje pomagati sočloveku. Izredno je pomemben njegov opus člankov na spletni strani Gore in ljudje in s tem pripomore k promociji Bohinja. Piše predvsem o Bohinju. Najbolj zanimive objave so zgodovinske zanimivosti iz Bohinja: žaga v Soteski, bohinjske planine v preteklosti, Zoisov kamniti most v Soteski, Ceconijeva vila in Grand hotel Triglav. Vse to je poiskal v Digitalni knjižnici Slovenije, ki je neizčrpen vir zanimivih podatkov, in seveda med ljudmi, ki so bogato izročilo. Za Turistično društvo Bohinj je nadvse pomemben vir informacij, ki nam pomaga, ko potrebujemo prijazen odgovor s popolno informacijo.

Čestitke vsem nagrajencem!

Ekipa TD Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
21.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.