Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 12h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
16°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Odeti v Bohinjske rožce


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
03.07.2013      18:55
A A

Odeti v Bohinjske rožce


Otvoritev mednarodnega festivala cvetja je letos prinesla tudi nove modne smernice. Na modni reviji je bila predstavljena nova bohinjska oblačilna podoba, ki jo je oblikovala modna oblikovalka Jana Vilman.


Nova bohinjska oblačilna podoba - ogled in naročila v TIC Ribčev Laz. Foto: Urban Urbanc, SŠOF
Nova bohinjska oblačilna podoba - ogled in naročila v TIC Ribčev Laz. Foto: Urban Urbanc, SŠOF
Deli:

Ideja o oblačilih z bohinjsko istovetnostjo izhaja iz Turističnega društva Bohinj, saj so želeli nove uniforme za osebje info centra. Enotna oblačilna podoba sovpada z novo strategijo razvoja turizma v Bohinju in z vzpostavitvijo blagovne znamke Bohinjsko/from Bohinj.

 

Večkrat se pojavlja vprašanje, kaj obleči za prodajo na tržnici, za informacijskim pultom in ob neformalnih priložnostih, ko želimo poudariti, da prihajamo iz Bohinja. Zgodovinska in pripadnostna oblačila (narodne noše) so okorne, vroče in za sodobni življenjski stil neprimerne.

 

Zato je bila namensko oblikovana sodobna kolekcija oblačil z inspiracijo v preteklosti. Na njih se ponavlja stiliziran cvetlični motiv bohinjskega šopka, z  encijanom, planiko, murko in rondondendronom. Jopa pa  je bila že nekdaj toplo vrhnje oblačilo Bohinjk, na obe strani štrikano so znale splesti le najbolj vešče. Jopice so udobne in pralne, kombiniramo jih s karirasto bluzo z belim ovratnikom in jeans hlačami ali krilom. Ta oblačila so domačna in sproščena, lahko jih nosimo vsak dan, ne da bi se počutili kot v uniformi ali kostumu.

 

Oblačila si lahko ogledate, pomerite in naročite v trgovini TIC Ribčev Laz (Turistično društvo). Za naročila oddana do 1. avgusta zagotavljamo znižane promocijske cene.

 

 

 

Jana Vilman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.