Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo na vzhodu in severu večinoma sončno, drugod pa pretežno oblačno. Ponekod na Primorskem in Notranjskem bo megleno, občasno bo tam tudi rosilo ali rahlo deževalo. Pihal bo jugozahodni veter, ki bo ponoči prehodno ponehal. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 16 °C.
-0°C | 12°C
petek, 24.11.2017
-1°C | 12°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 11°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 7°C
ponedeljek, 27.11.2017
-6°C | 7°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
-0°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tekma za SLO pokal


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
11.06.2013      23:38
A A

Tekma za SLO pokal


V nedeljo, 9. junija, je na Bohinjskem jezeru potekala tekma za SLO pokal. Naši kajakaši so bili zelo dobri.


Foto: Mitja Bajrič
Foto: Mitja Bajrič
Deli:

Med cicibankami in cicibani, ki so tekmovali na 200 metrov dolgi progi, so bili Manca Mikelj prva, Tjaša Mikelj tretja, Urška Mustar četrta in Jaka Kordež drugi. Ostale kategorije so tekmovale na tekmah dolžine 500, 1000, 2000 in 5000 metrov.


Miha Repinc je med mladinci dosegel tri druga mesta, in sicer na tekmah dolžine 500 in 1000 metrov ter v kategoriji mlajši in starejši mladinci na mini maratonu v dolžini 5000 metrov. Na 500 metrov je med mlajšimi mladinkami slavila Špela Bajrič, ki je prav tako zmagala tekmo na 1000 metrov. Zmagala je tudi na mini maratonu v konkurenci mlajših in starejših mladink. Med mlajšimi mladinci sta prvi dve mesti zasedla brata Rok in Jan Šmit. Enak rezultat sta dosegla tudi na 1000 metrov. Rok pa je na mini maratonu v konkurenci mlajši in starejši mladinci dosegel še tretje mesto.

 

V tekmah na 2000 metrov so bili odlični dvojec Tjaša in Manca Mikelj s tretjim mestom med mlajšimi deklicami, Miha Fartek z drugim mestom med mlajšimi dečki in Taja Smukavec z drugim mestom med starejšimi deklicami. Slednja dva naša kajakaša sta vsak v svoji skupini na drugem mestu zaključila tudi tekmo na 5000 metrov.

 

Nekaj naših članov se je dan prej udeležilo triatlona na Bledu, zato jih je na našem maratonu na 5000m, ki ga imamo vedno po koncu tekem SLO pokala, dajala utrujenost, pa so vseeno prišli do cilja v solidnih časih. Tekmo so naši člani predsedstva in starši tekmovalcev organizirali odlično. Najbolj pa me veseli, da so jo izvedli brez mene, kar pomeni, da bomo imeli za Evropsko prvenstvo 2015 dovolj izkušenih organizatorjev.

 

Z Matijem Odarjem in s sekretarjem organizacijskega odbora maratona Bohinj 2015, Juretom Sodjo, smo bili na Evropskem prvenstvu v maratonu na Portugalskem. Tam sva z Juretom predstavila naš maraton 2015 in natančno proučila tamkajšnjo organizacijo letošnjega EP. Prisotnost na tekmi nama je omogočila Kajakaška Zveza Slovenije, Juretu pa Turizem Bohinj.

 

Matija Odar pa si je nabiral izkušnje na tekmi juniorjev na 21,5km. To je bila zanj prva tako zahtevna tekma, prvič je tekmoval v 120 meterskem teku s čolnom v vsakem od petih 4300 metrov dolgih krogov in tudi  prvič v maraton čolnu (najetem tam), ki pa zaradi sistema za črpanje vode zahteva privajanje. Tekmo je odveslal solidno, glede na problem z zdravjem pred dvema tednoma in pomanjkanjem izkušenj. Prehitel je enega tekmovalca, ki pa je zatem odstopil.

 

Na Bohinjskem jezeru ima v času pisanja tega prispevka priprave mladinska kajakaška reprezentanca. Dva meseca pa bo na jezeru trenirala tudi Špela Ponomarenko, najboljša slovenska tekmovalka na mirnih vodah, ki se je udeležila tudi EP na Portugalskem, v zadnjem tednu junija pa še Sredozemskih iger v Mersinu v Turčiji.

 

Naslednja tekma v sprintu za mladince bo 7. julija v Auronzu v Italiji, za mlajše pa teden pozneje  v Kopru.

 

 

Stane Klemenc, KKK Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.11.2017
Danes ni dogodkov.
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Kultura
Rdečelasi deček (K. Kivinen in A. Poivaara)
25.11.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
29.11.2017 | Kultura
Rdečelasi deček (K. Kivinen in A. Poivaara)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.