Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Prvi gorski tek Vogel uspel


ŠPORT, TURIZEM

| |
30.08.2015      22:22
A A

Prvi gorski tek Vogel uspel


Tekma je štela za Pokal Slovenije v gorskih tekih, kot tudi za državno prvenstvo in dodatno še kot izbirna tekma z nastop na svetovnem prvenstvu, ki bo 19. septembra v Walesu (VB).


Zmagovalca absolutno Peter Lamovec (ŠD Tabor Žiri) in Tina Kozjek (TK Šmarnogorska naveza); na levi Blaž Repinc predsednik ter na desni Tomo Šart, predsednik Združenja za gorske teke. Foto: Roman Pekovec
Zmagovalca absolutno Peter Lamovec (ŠD Tabor Žiri) in Tina Kozjek (TK Šmarnogorska naveza); na levi Blaž Repinc predsedn...
Deli:

Smučarsko društvo Bohinj je v sodelovanju z Žičnicami Vogel in združenjem za gorske teke pri AZS organiziral »1. Gorski Tek Vogel 2015«. Tekma je imela najvišji možni nacionalni nivo – štela je tako za tekmo Pokala Slovenije v gorskih tekih, kot tudi za Državno prvenstvo in dodatno še kot izbirna tekma z nastop na Svetovnem prvenstvu, ki bo 19. septembra v Walesu (VB). Prvenstvu je bila prilagojena tudi krožna proga, ki je tekače iz sedmih starostni kategorij vodila po smučarskih progah Orlove glave in Storeč. Same proge so bile glede na dolžine in višinske razlike prilagojene starosti in spolu nastopajočih – od najkrajše, manj kot kilometer dolge za najmlajše, do 12,5km dolge, s skoraj 700m višinske razlike, za moške. Osnovni krog je bil dolg 4km in so ga mladinke pretekle enkrat, mladinci, članice in veteranke dvakrat, člani pa trikrat. Vse proge so se izkazale kot zahtevne in povsem primerljive s tistimi na EP ali SP.

Navkljub zahtevnim organizacijskim zahtevam smo se v društvo dobro izkazali, saj je vse potekalo brez težav. Tako zaradi organizacije kot tudi zaradi izredno dobrih vremenskih pogojev so bili s tekmo zadovoljni vsi, tekmovalci, navijači, pa tudi obiskovalci Vogla so si z zanimanjem ogledali to lepo in težko tekmo.

 

Rezultati in slike so dostopni na FB profilu Smučarsko društvo Bohinj.

 

SD Bohinj

Blaž Repinc

Predsednik
 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI SMUČARSKO DRUŠTVO BOHINJ? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


SMUČARSKO DRUŠTVO BOHINJ
SMUČARSKO DRUŠTVO BOHINJ
TRIGLAVSKA CESTA 035
Tel:041 381 607
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
28.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici

Bodite prvi pri oddaji mnenja.