Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
7°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
torek, 24.10.2017
5°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 18°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Alpska šola Bohinj


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
12.03.2015      18:25
A A

Alpska šola Bohinj


Tudi letošnjo zimsko sezono je bila ekipa Alpske šole Bohinj, ki so jo sestavljale Polona Štrekelj, Lucija Polajnar, Doris Mencinger in Katarina Đurđević ter deluje pod okriljem Smučarskega društva Bohinj, izredno dejavna.


Vidimo se spet naslednje leto. Foto: Alpska šola Bohinj
Vidimo se spet naslednje leto. Foto: Alpska šola Bohinj
Deli:

Kljub precej neugodnim snežnim razmeram smo smučarsko šolo, ki jo izvajamo med vikendi, uspešno speljali. Preko naših vrst je šlo več kot 50 otrok in z našo pomočjo se je veliko otrok prvič postavilo na smuči, ostali povratniki pa so izpopolnjevali svoje znanje. Prav tako smo izvedli tečaj smučanja med zimskimi počitnicami in tudi na tečaju je bil obisk precejšen. Tečaj smo tradicionalno zaključili s tekmo in podelitvijo medalj, priznanj ter praktičnih daril za udeležence.

 

Dejstvo je, da so številke udeležencev na šoli in tečaju precej nižje od tistih izpred 15 let. Razlogov za to je kar nekaj. Najverjetneje temu botruje manjše zanimanje za alpsko smučanje in posledično večje zanimanje za tek na smučeh, ki ga izredno dobro izvaja tekaška sekcija SD Bohinj. Dejstvo je tudi, da je v Bohinju kar nekaj novih ponudnikov šole smučanja za najmlajše, ki prav tako kvalitetno izvajajo svoje delo. Zato se posledično masa otrok porazdeli med vse izvajalce. V zadnjih letih opažamo manjše zanimanje Bohinjcev za Alpsko šolo Bohinj, večji pritok otrok pa je iz ostalih gorenjskih krajev, Primorske in ljubljanske občine.

 

Kljub vsem navedenim dejavnikom je udeležencev še vedno dovolj in zanimanje precejšnje, zato se ekipa Alpske šole Bohinj iskreno zahvaljuje vsem za obisk šole in tečaja, kakor seveda tudi staršem za zaupanje.

Ob tej priliki bi se radi zahvalili tudi našim sponzorjem, ki so nam pomagali z nagradami. In ne nazadnje gre zahvala smučiščema Senožeta in Pokljuka, kjer so prijazni žičničarji pomagali nam in našim otrokom pri prvih korakih na žičnici.

 

 

Ekipa Alpske šole Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?

Bodite prvi pri oddaji mnenja.