Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno, nastalo bo nekaj vročinskih neviht. Ponekod bo pihal južni do zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
17°C | 34°C
petek, 23.06.2017
17°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
17°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
18°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 15h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
17°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

2. Gorski tek na Vogel


ŠPORT

| |
22.09.2013      15:09
A A

2. Gorski tek na Vogel


Prekrasna septembrska sobota je bila kot nalašč za izvedbo drugega gorskega teka na Vogel. Pripravili smo ga člani Smučarskega društva Bohinj v soorganizaciji s Turističnim društvom Bohinj in Turizmom Bohinj.


Najboljša tekača Gorskega teka na Vogel Azaerya Teklay in Urša Trobec. Foto: Roman Pekovec
Najboljša tekača Gorskega teka na Vogel Azaerya Teklay in Urša Trobec. Foto: Roman Pekovec
Deli:

Sončen dan, veliko število obiskovalcev Vogla, zbrana množica 55 tekačev in tekačic je bila garancija za odlično tekmo na težki progi po Žagarjevem grabnu navzgor. Skupaj so tekmovalci in tekmovalke pretekli 7,6 km proge, katere cilj je bil pred Viharnikom na zgornji postaji gondolske žičnice. Najboljši po kategorijah so bili: Nejc Kralj, Azaerya Teklay, Aleš Štor, Viktor Primožič, Tjaša Repinc, Urša Trobec in Milojka Čufer.

 

Podelili smo pokala za najboljša časa absolutno. Pri ženskah je sedaj rekordna znamka pri Urši Trobec, ki je dosegla čas 1:02:33, pri moški pa je premočno zmagal mednarodno uveljavljen tekač Azerya Teklay, ki je k nam prišel iz afriške države Eritreje in je tako Gorski tek na Vogel postavil med mednarodne dogodke. Njegov rekord, ki ga bo izredno težko premagati je 0:43:26, kar je zares vrhunsko.

 

Organizatorji se zahvaljujemo vsem sponzorjem in vsem, ki so kakorkoli pripomogli k izvedbi tega teka. Letošnje tekmovanje zaključujemo z željo, da se naslednje leto naš tek uvrsti na seznam gorskih tekov za državno prvenstvo.

 

 

Jure Sodja, za SD Bohinj in soorganizatorje

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.