Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 22.05.2018

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine počasi oslabele. Oblaki se bodo trgali. Še bo nastalo nekaj ploh, predvsem na vzhodu so možne tudi nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo večinoma od 15 do 21, na vzhodu do 23 °C.
11°C | 21°C
sreda, 23.05.2018
12°C | 24°C
četrtek, 24.05.2018
14°C | 25°C
petek, 25.05.2018
14°C | 25°C
sobota, 26.05.2018
13°C | 26°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

KNJIGE NA DOPUSTU oz. SODELOVANJA KNJIŽNICE ......


TURIZEM, OBVESTILA, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
22.05.2017      18:44
A A

KNJIGE NA DOPUSTU oz. SODELOVANJA KNJIŽNICE A.T.LINHARTA S HOSTLOM POD VOGLOMKnjige v Bohinju
Knjige v Bohinju
Deli:

Sodelovanje med knjižnico A. T. Linharta in Hostlom pod Voglom (Ribčev laz 60, Bohinjsko jezero) se je začelo že v letu 2015, ko smo v biljardnici Hostla pod Voglom s pomočjo knjižnice A. T. Linharta – enota Bohinjska Bistrica, postavili svojo lastno knjižnico in manjšo filmoteko.

 

Knjižnica nam je odstopila cca. 250 svojih knjig z naslova projekta: Knjige na počitnicah. S tem se je obstoječa zbirka knjižnice močno povečala. Svoje knjige nam je odstopilo tudi nekaj domačinov kakor tudi obiskovalci Hostla pod Voglom, ki včasih pustijo pri nas svoje prebrane knjige.

 

Knjižnica Hostla pod Voglom obsega cca. 1000 naslovov. Na voljo so knjige v različnih jezikih. Največ knjig (80%) je sicer v slovenskem jeziku, precej pa jih je tudi v angleškem, nemškem, italijanskem, francoskem ter srbsko hrvaškem jeziku. Ker je struktura gostov v Hostlu pod Voglom nadvse pestra, je nekaj knjig tudi bolj ''eksotičnih'' (hebrejske, finske, tajske knjige…).

 

Hostel pod Voglom večino leta gosti predvsem šolske in mladinske skupine, zato je temu primerno tudi izbor otroške in mladinske literature precejšen. Prevladujejo pa predvsem romani in 'lažje' branje. Najde se tudi nekaj strokovne literature in starejše številke nekaterih strokovnih revij (National Geographic, Radar, Hiše, Val…).

 

Poleg knjig si lahko gosti v Hostlu pod Voglom izposodijo tudi različne filme na DVD- jih. Le teh je okoli 80 naslovov.

 

V letu 2017 smo se s Knjižnico A. T. Linharta razširili še v Ukanc – v Apartmajsko hišo Ob Savici, kjer smo odprli še eno enoto ''DOPUSTNIŠKEGA BRANJA''. Na lokaciji Ukanc 67A obstaja nova 'mini knjižnica' s cca. 200 naslovi. Tudi tu so knjige v različnih jezikih.

 

Hostel pod Voglom se iskreno zahvaljuje Knjižnici A. T. Linharta za pomoč pri bogatenju naše knjižnice. Prav tako se zahvaljujemo vsem, ki ste nesebično donirali svoje knjige. Ob tej priliki apeliramo, da smo v Hostlu pod Voglom še vedno odprti za sprejem najrazličnejše literature, ki jo imate doma preveč ali se na njej po nepotrebnem nabira prah. Knjige se bodo v naši knjižnici prav gotovo odlično počutile.

 

Katarina Đurđević, Hostel pod Voglom & Pac sports
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.05.2018
Danes ni dogodkov.
23.05.2018 | Šole in vrtci
Živalske prigode
30.05.2018 | Šole in vrtci
Beli mucek
23.05.2018 | Šole in vrtci
Živalske prigode
30.05.2018 | Šole in vrtci
Beli mucek

Bodite prvi pri oddaji mnenja.