Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
16°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 23°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
16°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Kako ravnati, če srečamo potepuščka


OBVESTILA

| |
30.08.2013      11:14
A A

Kako ravnati, če srečamo potepuščka


Tudi v naši občini se kdaj srečamo s potepuškimi živalmi, psi in mačkami.


(slika je simbolna)
(slika je simbolna)
Deli:

V kolikor najdete potepuško ali zapuščeno žival in se vam ta sama približa in je prijazna, ji ponudite vodo in lahko tudi hrano, nato pa pokličite občinskega redarja. Če se vam potepušha ali zapuščena žival ni sama približala in kaže kakršne koli znake prestrašenosti, zmedenosti ipd., se ji ne približujte. Lahko ji v bližino nastavite vodo in tudi hrano ter tudi v tem primeru pokličite občinskega redarja.

 

Občinsko redarstvo je pristojno za ukrepanje v zvezi s potepuškimi ali zapuščenimi živalmi. Občina Bohinj ima sklenjeno tudi pogodbo za najem enega boksa v zavetišču, in sicer z Zavetiščem Perun na Jesenicah, ki oskrbi zapuščene živali. V kolikor pa se opazili zapuščeno, zanemrajeno ali zlorabljeno žival pa se lahko obrnete tudi na Društvo za zaščito živali Jesenice, vendar žal nimajo zavetišča.

 

Kontaktna oseba za Zavetišče Perun je Branko Pirc gsm: 041 666 187, več informacij lahko izveste tudi na spletni strani www.perun.si/zavetisce/. Informacije o Društvu za zaščito živali Jesenice pa izveste na njihovi spletni strani www.rabimdom.si ali pa jih pokličete na gsm: 041 585 913.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.