Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
17°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
18°C | 31°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
17°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Zlata plaketa: Valentin Štendler iz Srednje ......


OBČINSKE

| |
28.08.2013      9:10
A A

Zlata plaketa: Valentin Štendler iz Srednje vasi


Valentin Štendler je že od rosnih najstniških let v gasilskih vrstah Prostovoljnega gasilskega društva Srednja vas. Z rednim in vestnim izobraževanjem na področju gasilstva je dosegel rang višjega gasilskega častnika operativne smeri. S svojim znanjem in srčno vnemo do dela je veliko pripomogel k razvoju PGD Srednja vas.


Valentin Štendler (desno) z županom Francem Kramarjem in predlagateljem Jožam Žvanom
Valentin Štendler (desno) z županom Francem Kramarjem in predlagateljem Jožam Žvanom
Deli:

Prvič je postal poveljnik leta 1962 za en mandat štirih let, nato pa ponovno leta 1968, ko je ostal poveljnik kar polnih 20 let so leta 1988. V času svojega poveljevanja PGD Srednja vas je vztrajal, da so vsi člani društva opravili vsaj tečaj za izprašanega gasilca, brez katerega ne more nihče na intervencijo.

 

Od 1988. leta do danes je pri PGD Srednja vas opravljal delo tajnika društva. V tem času je društvo praznovalo kar pet visokih obletnic delovanja: 80., 90., 95., 100. in 110. Pri vseh je aktivno sodeloval pri organizaciji in izvedbi.

 

S svojim znanjem in smislom za organizacijo dela je tekom celotnega svojega udejstvovanja pri PGD Srednja vas doprinesel k dobro izpeljanim gradnjam različnih gasilskih objektov. Tako je leta 1980 društvo zgradilo 130 m3 velik požarni bazen. Med leti 1985-1995 se je gradil srenjski gasilni dom.

 

Poznavanje požarne varnosti ga je vodilo na mesto člana Samointeresne skupnosti za požarno varnost v Občini Radovljica, kjer je imel velike zasluge za pridobivanje sredstev za PGD Srednja vas.

 

V javnem življenju pa ni deloval le kot gasilec, ampak je bil tudi predsednik Krajevne skupnosti Srednja vas. Ko je opravil izpit za lovca je bil pri lovski družini član disciplinske komisije in nadzornega odbora. Vrsto let je bil predsednik volilnega odbora na volišču v Srednji vasi, dva mandata pa tudi član Občinske volilne komisije. Kot član sveta KS Srednja vas in tudi sedaj, ko to ni več, skrbi za pokopališče v Srednji vasi. Pod njegovim budnim očesom se je uredilo oštevilčenje grobov in se še vedno skrbi za čiščenje grobov po prazniku vseh svetih, zadostno količino peska za grobove, pokošeno travo, skratka urejenost in lep izgled pokopališča. Kot član vodovodnega odbora je soorganiziral celo obnovo vodovoda po vasi in od zajetja do vodohrama v Srednji vasi. Pomagal je tudi pri izgradnji novega prizidka vodohrama.

 

Skratka vse svoje odraslo življenje je posvetil izboljševanju razmer in urejenosti v kraju, v svoji domači vasi. Zato mu zlato občinsko priznanje pomeni veliko, saj ga vidi kot nagrado za svoj doprinos k vaški skupnosti, čeprav tega ni opravljal zaradi nagrad ali priznanj, vendar iz želje po varnosti in izbojšanju življenja v vasi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.