Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Danes bo na vzhodu sprva precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Dopoldne se bodo na zahodu pričele pojavljati krajevne padavine, deloma nevihte, ki se bodo čez dan krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 9h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
16°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Navdušenje nad 1. Mednarodnim Bohinj ......


KULTURA, TURIZEM

| |
03.07.2013      19:55
A A

Navdušenje nad 1. Mednarodnim Bohinj folkfestom


Prvi mednarodni festival folklore in glasbe Bohinj Folkfest je za nami. Doživeli smo tri večere zanimivih nastopov in še tri dodatne dni druženja s plesalci in spremljevalci v Bohinju.


Parada folklornih skupin na Bohinjski Bistrici. Foto: Mitja Sodja
Parada folklornih skupin na Bohinjski Bistrici. Foto: Mitja Sodja
Deli:

Gostili smo tri skupine iz Bolgarije, Srbije in Izraela. Seveda so se nastopom pridružile domača skupine KUD Triglav Srednja vas, KD Bohinj, GD Bohinj in skoraj domači Kašarji iz Žirovnice. Skupaj smo pripravili lep program, ki bi si predvsem na tekmovalni večer zaslužil še kaj več obiska.

 

Menimo, da je bila to dobra generalka za prihodnje podobne dogodke, ki bi lahko v prihodnosti plemenitili kulturno dogajanje Bohinja, nudili kulturno in družabno izmenjavo, vabili večje število nastopajočih in končno nadgradili turistično dogajanje in utrip v pred in posezonski idili Bohinja.

 

Upamo, da ste vsaj malo slišali ali videli letošnji festival in boste v prihodnje festival, ki upamo, da postane tradicionalen, čeprav morda bienalno, podprli in si z užitkom ogledali festivalski večer, kot smo si ga lahko že letos. Hvala vsem, ki so festival podprli in na njem sodelovali.

 

 

Jure Sodja, za organizacijsko ekipo Bohinj Folkfesta
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.