Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 15°C
torek, 23.09.2018
10°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
2°C | 17°C
četrtek, 26.09.2018
-1°C | 15°C
petek, 27.09.2018
-1°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
15°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kolesarska doživetja po Bohinju - ob ......


NOVICE

| |
28.09.2016      13:35
A A

Kolesarska doživetja po Bohinju - ob Evropskem tednu mobilnostiDeli:
Dne 20. septembra 2016 je v Bohinju potekal rekreacijsko-naravoslovni dogodek Kolesarski izlet po Bohinju. V okviru Evropskega tedna mobilnosti in v sodelovanju z Občino Bohinja ga je organizirala agencija RAGOR kot točka programa Europe Direct za Gorenjsko skupaj s partnerji projekta Parkiraj&Doživi naravo!, saj je bilo v dogodku uporabljenih tudi 14 novih koles, ki so bila kupljena v okviru omenjenega projekta. 

Namen dogodka je bil opozoriti na pomen trajnostnih potovalnih načinov in alternativnih oblik mobilnosti v povezavi z njihovimi pozitivnimi vplivi na zdravje. Prav tako so udeleženci spoznavali, da je mogoče s potovanji brez avtomobila in na okolju prijazen način lokalno naravo in podeželje doživeti še bolj sproščeno, poglobljeno in zanimivo. Na območju občine Bohinj so taka potovanja oz. mobilnost mogoča tudi zaradi Bohinjske kolesarske poti, ki povezuje Bohinjsko Bistrico z Bohinjskim jezerom ter več slikovitih vasi ob trasi. 

Dogodek je vključeval vodeno kolesarjenje z izkušenim kolesarsko-turističnim vodnikom po kolesarski poti Bohinj. Med kolesarjenjem, predvsem pa v času postankov v vaseh Ribčev Laz, Stara Fužina in Studor, je vodnik predstavil bogato naravno in kulturno dediščino na tem območjih.

Udeleženci so ob postanku v Centru TNP Bohinj v Stari Fužini spoznali še več o tematiki trajnostne mobilnosti na zavarovanih območjih narave. V okviru projekta Parkiraj&Doživi naravo! so prisluhnili predstavitvi sistema info točk trajnostne mobilnosti in dveh novih izposojevalnic koles. Dve novi izposojevalnici koles sta locirani v Bohinju, in sicer v Bohinjski Bistrici (agencija HIke&Bike) in v Stari Fužini (Center TNP Bohinj). Prednost obeh izposojevalnic je, da lahko kolo vzamete v eni in ga pustite v drugi izposojevalnici. Skupno bo v rabi 14 koles s pripadajočo opremo.

Omenjeni sistem info točk trajnostne mobilnosti vzpostavljen oktobra 2016 v Kobaridu (Zelena hiša, TIC Kobarid) in v Stari Fužini (Center TNP Bohinj). Info točke trajnostne mobilnosti bodo v nadaljevanju odprte tudi na drugih lokacijah v Julijskih Alpah. Koncept predvideva:
• animiran stenski zemljevid Julijskih Alp s predstavitvijo naravnih in kulturnih znamenitosti in izpostavitvijo trajnostne mobilnosti oz. ponujeno rabo le-te, 
• interaktivno spletno stran trajnostne mobilnosti v Julijskih Alp, ki uporabniku ponuja kombinirane možnosti rabe mehke mobilnosti na tem območju,
• kratki animirani film o obiskovanju Julijskih Alp brez osebnega vozila, osrednji liki so avtohtone vrste domačih živali – bohinjska cika, bovška ovca in drežniški kozel.

Udeleženci dogodka so si lahko že ogledali napovednik omenjenega animiranega filma, predstavljen pa je bil tudi projekt Parkiraj&Doživi naravo !, v okviru katerega je nastal omenjeni film. 

Ozadje dogodka: 
Agencija RAGOR je dogodek organizirala v okviru Evropskega tedna mobilnosti in v sodelovanju s partnerji projekta ''Celovito uvajanje okolju prijazne mobilnosti v Triglavskem narodnem parku za ohranjanje in pravo doživljanje narave'', s krajšim naslovom PARKIRAJ&DOŽIVI NARAVO! Triglavski narodni park je bil z omenjenim projektom in s še šestimi partnerskimi organizacijami uspešen na razpisu Programa Finančnega mehanizma EGP 2009 – 2014. Projektne aktivnosti so tako sofinancirane s strani omenjenega programa, Republike Slovenije in vključenih partnerjev.
Poleg investicij v novo infrastrukturo in opremo, je v projektu pomemben poudarek tudi na aktivnostih za promocijo okolju prijazne mobilnosti. Te so bile organizirane že poleti 2015, v letošnjem poletju pa so med 22. in 24. avgustom na širšem območju doline Soče v občini Kobarid potekali promocijski Dnevi zelenih lokalnih izletov. Na teh izletih so se lahko vsi, ki so si za obisk tamkajšnje narave in podeželja izbrali privlačno kombinacijo javnega minibusa in vodenega pohoda, na poti brezplačno udeležili številnih zanimivih doživetij. Z mini busom so se tako podali iz Kobarida na izbrano točko v njegovi okolici, nato pa se z vodnikom podali na odkrivanje in uživanje tamkajšnjih doživetij narave, podeželja in zgodovine. Namen akcije je bil pokazati in dokazati, da je mogoče s potovanji brez avtomobila in na okolju prijazen način, lokalno naravo in podeželje doživeti še bolj sproščeno, zdravo, poglobljeno in zanimivo.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.09.2018 | Tečaji in delavnice
ZDRAVO JEM
24.09.2018 | Tečaji in delavnice
VODENA KVANTNA MEDITACIJA - čudoviti duhovni wellness in multidimenzijsko zdravljenje
24.09.2018 | Šport
GIBAM SE
26.09.2018 | Šport
KARATE ZA ODRASLE
01.09. - 28.09.2018 | Ostalo
240 letnica prvega vzpona na Triglav
01.10.2018 | Šole in vrtci
Beremo s tačkami
03.09. - 28.09.2018 | Ostalo
Dotik narave
03.10.2018 | Šole in vrtci
Prijatelja za vedno
24.09.2018 | Tečaji in delavnice
ZDRAVO JEM
24.09.2018 | Tečaji in delavnice
VODENA KVANTNA MEDITACIJA - čudoviti duhovni wellness in multidimenzijsko zdravljenje
24.09.2018 | Šport
GIBAM SE
26.09.2018 | Šport
KARATE ZA ODRASLE
01.09. - 28.09.2018 | Ostalo
240 letnica prvega vzpona na Triglav

Bodite prvi pri oddaji mnenja.