Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
15°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 6h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
19°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izračun indeksiranih vrednosti nepremičnin


NOVICE

| |
14.05.2015      12:02
A A

Izračun indeksiranih vrednosti nepremičnin


V registru nepremičnin se je med 20. in 22. marcem izvedel preračun vrednosti vseh tistih nepremičnin, evidentiranih v registru nepremičnin, katerih sprememba vrednosti je večja od 10 odstotkov od določitve modela vrednotenja ali pa od zadnje indeksacije, s katero so se vrednosti prilagodile na dan 1. januar 2013.


Deli:

Vrednosti nepremičnin se v registru nepremičnin indeksirajo zaradi njihove prilagoditve razmeram na trgu nepremičnin. Indekse vrednosti nepremičnin določi Vlada Republike Slovenije, ko se indeksi vrednosti spremenijo za več kot 10 odstotkov od določitve modelov vrednotenja nepremičnin oziroma od zadnje spremembe vrednosti nepremičnin v registru nepremičnin zaradi indeksacije. Pri zdajšnjem izračunu so bili uporabljeni indeksi vrednosti nepremičnin, kot jih je določila Vlada RS z Uredbo o določitvi indeksov vrednosti nepremičnin na dan 31. marec 2014. To pomeni, da po izvedenem izračunu indeksirane vrednosti nepremičnin odražajo razmere na trgu nepremičnin na dan 31. marec 2014.

 

Izračun indeksiranih vrednosti nepremičnin je bil izveden po posameznih vrednostnih conah, in sicer ločeno po modelih vrednotenja nepremičnin za stanovanja, hiše, lokale, pisarne, industrijske stavbe, stavbe za javno rabo, zemljišča za gradnjo stavb in pozidana zemljišča. Indeksi vrednosti nepremičnin zavzemajo vrednosti od 0,70 do 0,90. To pomeni, da so indeksirane vrednosti po izračunu nižje kot vrednosti pred tem. Za druga območja oziroma za druge vrste nepremičnin (kmetijska zemljišča, gozdna zemljišča, kmetijske stavbe, idr.) ni bila ugotovljena večja sprememba vrednosti od zadnjega indeksiranja oziroma določitve modelov vrednotenja nepremičnin, kar pomeni, da vrednosti ostajajo nespremenjene.

 

Za posamezne nepremičnine lahko pridobite podatek o indeksirani vrednosti nepremičnine na spletnem naslovu »Javni vpogled v podatke« http://prostor3.gov.si/javni/, lastniki nepremičnin pa lahko preverijo indeksirane vrednosti svojih nepremičnin tudi prek »Osebnega vpogleda v podatke o lastnih nepremičninah« na spletnem naslovu https://prostor3.gov.si/osebni.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.