Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Intervju

Uresničila je svojo skrito željo


INTERVJU

| |
13.02.2015      13:31
A A

Uresničila je svojo skrito željo


Pogovarjali smo se z Marušo Krkoč, vodjo Fit pilates & spinning centra Bohinj. Pogovor je tekel o ponudbi vodene vadbe v omenjenem centru. Seveda smo najprej želeli vedeti, kje je dobila zamisel, da bi v Bohinju odprla center vodene vadbe.


Maruša Krkoč. Foto: Osebni arhiv
Maruša Krkoč. Foto: Osebni arhiv
Deli:

Vse izhaja iz njenih študentskih let, ko je tudi sama hodila na vodene vadbe. In zraven je vedno razmišljala, kako bi sama organizirala vadbo, kaj bi še ponudila zraven, kako bi vadbo vodila. »Ob koncih tedna mi je vadba umanjkala, ker v Bohinju takrat te ponudbe ni bilo – ne vadbe na nekem strokovnem nivoju, ne dvorane, kaj šele centra, kjer bi se vodena vadba lahko organizirala.« Tako je to postala njena velika, takrat še skrita želja, da bi vodeno vadbo ponudila Bohinjcem vseh generacij.

 

Ponujate več vodenih vadb. Pilates, spinning, cross fit ... Lahko za naše bralce malo opišeš te vadbe?


Tri leta se že naš Fit pilates in spinning center Bohinj nahaja v prizidku Vodnega parka Bohinj. Začeli smo samo s pilatesom, ki je zelo dobra in primerna vadba za ljudi, ki veliko sedijo ali imajo težave s hrbtenico ali kakršne koli težave s sklepi. Vadba je usmerjena predvsem v stabilizacijo trupa, kar doseže s krepitvijo hrbtnih mišic ob hrbtenici. S pilatesom nadgrajujemo tudi svoje motorične spretnosti ali se jih tudi na novo učimo.

Lani smo dodali v svojo ponudbo spinning. In res je, da me veliko ljudi sprašuje, kaj to sploh je. V bistvu gre za kolesarjenje oz. še bolje rečeno za skupinsko vadbo na posebnih sobnih kolesih, ki omogočajo občutek, da ste dejansko na kolesu nekje v naravi. Gre za skrbno načrtovano vadbo, ki jo vodi vaditelj z mednarodno priznano licenco. Lahko rečem, da kar vsi vadeči, ki se udeležujejo spinning vadbe, spomladi, ko z vadbami zaključimo, opazijo veliko razliko v svoji kondiciji, ko se odpravijo na kolesarjenje v naravo, na primer na Pokljuko ali Soriško planino, ki ju brez večjih težav osvojijo kar s kolesom.

Je pa spinning vadba primerna tudi za starejše ljudi, saj ne obremenjuje kolenskih sklepov in hrbtenice, ponuja pa tudi kardio trening. Pri tem je pomembno povedati, da so skupine vadečih brez težav mešano sestavljene, skupaj lahko vadijo mladi, tisti srednjih let in tudi že starejši. Vsak si namreč sam prilagaja obremenitev po lastnih zmožnostih, še vedno pa bodo vsi delali isti program.

Naslednja vadba se imenuje spinn-shape. V njej sta združeni vadba na spinning kolesu in stabilizacijske vaje, vaje za moč – vaje za trebušne, zadnjične, stegenske mišice, za mišice zgornjega dela telesa. Vsak del traja po 20 minut in na koncu sledi raztezanje mišic in s tem ohlajanje.

Letos smo na novo ponudili tudi jogo. Nanjo je zelo velik odziv, predvsem ženske jo imajo rade. Pri jogi gre za povezovanje duha in telesa, za ravnovesje med in v obeh. Veliko delamo na gibčnosti in razteznosti naših mišic. Res pa je, da je joga tudi težka vadba, še posebej kadar jo izvajamo pravilno.

Potem pa ponujamo še dve malce bolj agresivni vadbi, katerih se lahko udeležijo ljudje brez težav s sklepi in hrbtenico. Prva je metabolični trening, druga pa fit-cross-spinn vadba. Metabolični trening je zelo intenzivna 40-minutna vadba, za katero je dokazano, da naše telo po tej vadbi še 48 minut porablja v njem nabrane maščobne zaloge. Fit-cross-spinn vadba pa je krožna vadba, pri kateri uporabljamo razne pripomočke, kot so: uteži, stopničke, utežne ročke, TRX trakove za stabilizacijo, velike in male žoge ter še mnoge druge rekvizite. Vadbo pa začnemo na spinning kolesu. Oba dela sta polurna, tako da celotna vadba traja eno uro.

V februarju nameravamo pričeti še z nordijsko hojo. Najprej bomo pripravili krajši tečaj nordijske hoje, potem pa bo ta vadba z vaditeljem na voljo enkrat tedensko.

 

Zakaj je pomembno, da si izberemo vodeno vadbo? In koliko vaditeljev je v vašem Fit pilates in spinning centru Bohinj?


Cilj vseh naših vadb je, da ponudimo kakovostno vadbo z vodenjem strokovnih vaditeljev s certifikati za posamezne vadbe, ki se posvetijo vsakemu vadečemu posebej in mu pomagajo doseči zastavljeni cilj. Na začetku pomagajo s svetovanjem, s kakšnimi vajami in kakšno intenzivnostjo naj vadeči dela. Tekom vadbene sezone pa pomagajo s spodbujanje in, pri komur lahko, tudi s poviševanjem intenzitete vadbe.

Poleg mene vodijo vadbe še Sara, Slavi, Sašo in Nuša, ko začnemo z nordijsko hojo pa nam bo pomagala tudi Jerneja. Vsi imamo narejen licence za vadbe, ki jih vodimo. In se tudi stalno strokovno izobražujemo ter skrbimo, da nam licence ne zapadejo.

 

Pred časom si mi omenila tudi, da si načrtujete organizirati spinning maraton, ki bi trajal 24 ur. Nam poveš kaj več o tej ideji.


Idejo smo dobili lani, ko smo se avgusta udeležili spinning maratona na Portugalskem. Naša ekipa je štela osem članov, vsi iz Bohinja. Tako imamo sedaj načrt, da bomo v juliju organizirali spinning maraton, ki bo trajal od zore do mraka. Kolesa bomo postavili ob Bohinjskem jezeru. Ljudje bodo lahko na kolesih od jutra do večera in se bodo lahko pridružili energiji, ki se pojavi ob takšnih dogodkih med udeleženci. Celodnevni trening bo zaključili z zabavo.

To bo unikaten dogodek, prvi dogodek v takem merilu v Sloveniji. To pa zato, ker bo šlo za prvi maraton na odprtem kraju, se pravi v naravi. Spinning maratoni v telovadnicah so drugače tudi že v Sloveniji pogosti dogodki, na odprtem pa ga še nihče ni organiziral. Na primer v Sežani so lani priredili prvi maraton v kraški jami – v kapljični jami. V dvorani tudi naš center prireja spinning maratone, le da so ti štiri- do šesturni.

 

Imate še kakšne druge načrte oziroma želje?


Seveda. Poleg želje, da bi se naših vadb udeležilo še več Bohinjcev, imamo tudi željo preseči lokalno raven. V ta namen načrtujemo konec marca dvodnevni fit body dogodek, katerega namen je bolj motivacijski za dosego nekega cilja, naj bo to hujšanje, pridobivanje mišične mase, pridobivanje na moči, oblikovanje telesa. Tako se bomo predstavili tudi ljudem izven Bohinja. Merimo pa kar na nacionalno raven, se pravi, radi bi, da se izve za našo ponudbo po vsej Sloveniji. Dogodek smo poimenovali Aktiven odklop v Bohinju. Gostom bomo ponudili vadbo v dvorani in na prostem. In to v najlepšem okolju našega Bohinja, ki nima para daleč naokrog.

V paketu bodo gostje dobili tudi nočitev v Bohinj park EKO hotelu. Poleg celotnega programa pa bodo lahko udeleženci spoznali tudi Bohinj. Povezali smo se z agencijo Hike&Bike in gostom bomo predstavili iztočnice za vse aktivnosti, ki jih v Bohinju ponujamo. Želimo si namreč privabiti ljudi, da se bodo v prihodnje še vrnili k nam v goste. Namen pa imamo gostom predstaviti aktivnosti, ki niso za ekstremne ampak za povprečne rekreativce. Saj ima Bohinj poleg izhodišč za obisk visokih gora, vzletišč za jadralne padalce in drugih zahtevnih aktivnosti tudi veliko ponudbo za manj zahtevne rekreativce in goste. V program bomo vključili še predstavitev samega Bohinja in njegovih ljudi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017
Danes ni dogodkov.
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
25.10.2017 | Kultura
A veš, koliko te imam rad?
28.10.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici

Bodite prvi pri oddaji mnenja.