Logo MojaObčina.si
JUTRI
17°C
1°C
SRE.
13°C
6°C
Oceni objavo

CZ Bohinj - Pregled plazov v Bohinju z brezpilotnim letalnikom (dronom)

Civilna zaščita Občina Bohinj obvešča prebivalce, da bo danes, 9. 11. 2023 območje plazov nad Srednjo vasjo v Bohinju, Bohinjsko Češnjico, Jereko in Podjelami prelataval brezpilotni letalnik (dron) Gorske reševalne službe Bohinj. Slednja se je odzvala zaprosilu Civilne zaščite Občine Bohinj s katerim se bo vse plazove posnelo iz zračne perspektive, določilo koordinate robov posameznega plazu ter posledično izračunalo površino. Posnetki bodo služili tudi spremljanju morebitnih premikov.

Ob tem Občina Bohinj prebivalce obvešča, da bo prav tako danes, 9. 11. 2023 vse plazove ogledal geolog in podal oceno glede nadaljnjih ukrepov. Ker se bo gibal po privatnih zemljiščih lastnike prosimo, da mu omogočite nemoteno delo.

Oglejte si tudi