Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
15°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 7h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
19°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Diagnostični center Bled vpeljal nov moderen ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
28.07.2014      00:01
A A

Diagnostični center Bled vpeljal nov moderen litotripter dornier compact delta iiDeli:

Bled - V Diagnostičnem centru Bled že 21 let strokovno in uspešno opravljajo zunajtelesno drobljenje ledvičnih kamnov (ESWL). Ker pri svojem delu uporabljajo najsodobnejšo medicinsko opremo, v juliju 2014 pričenjajo z uporabo novega modernega litotripterja Dornier Compact Delta II. Gre za najsodobnejši litotripter v Sloveniji.

 

Ledvični kamni pacientom povzročajo neprijetne bolečine. Če gre za manjše kamne, jih telo lahko izloči samo, ko pa je ledvični kamen večji, telo samo tega ne zmore. Ena izmed naprednejših nekirurških metod je zunajtelesno drobljenje ledvičnih kamnov ali ESWL, ki ga na Bledu izvajajo tako na napotnico kot tudi samoplačniško. Urolog Davor Ćosić, ki na Bledu izvaja tovrstne posege, o njem pravi: »Gre za minimalno invazivno nekirurško metodo odstranjevanja kamnov sečil. Visoko energetska šok valovanja fokusiramo na kamen v sečilih. Namen takšne terapije je drobljenje kamna s čim manjšim vplivom šok valovanja na tkiva sečil. Nastali drobci kamna se nato izločajo po sečnih poteh. Pri pravilni indikaciji je takšna terapija sečnih kamnov uspešna in okrevanje pacientov hitro.« 

 

Nov litotripter Compact Delta II temelji na vrhunski tehnologiji in izhaja iz do danes najbolj uveljavljenega modela Compact Delta. Ćosić o novem litotripterju pravi: »Naprava, ki jo imamo od zdaj na voljo v Diagnostičnem centru Bled, je resnično napredna, v Sloveniji najmodernejša. Terapija je zaradi litotripterja za pacienta bolj prijazna, saj ta omogoča, da udarni valovi prodrejo globlje in hitreje, kar skrajša čas zdravljenja in obenem omogoča najmanjše možne stranske učinke. Ti udarni valovi se usmerjajo na kamen in sproti z natančno slikovno diagnostiko (rentgen, UZ) spremljamo njegov položaj. Tako vidimo, da udarni valovi prihajajo na pravo mesto.« Novi litotripter je integriran tudi v bolnišnično omrežje. Gre za povezavo DICOM z IRIS-PACS sistemom, kjer se shranjujejo rentgenske in ultrazvočne slike, do njih pa je omogočen tudi neposreden dostop iz bolnišničnega informacijskega sistema.

 

Direktor Diagnostičnega centra Bled, Marko Rupret, je ob uvedbi novega litotripterja povedal: »Nakup tovrstne medicinske opreme je za naš center izjemnega pomena. Gre za investicijo, s katero utrjujemo položaj enega izmed vodilnih centrov v Sloveniji na področju urologije in zunajtelesnega drobljena ledvičnih kamnov.« Strokovni direktor, primarij Milan Stefanovič, je dopolnil: »V Diagnostičnem centru Bled smo zavezani najvišji kakovosti s poudarkom na stalnem izboljševanju zdravstvene oskrbe pacientov, zato se nenehno izobražujemo in spremljamo najnovejše medicinske dosežke.«

 

 

Nina Benedičič

vodja trženja in odnosov z javnostmi

-           

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo