Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 6h
Severni veter bo zjutraj in deloma dopoldne ponekod pod Karavankami in Kamniškimi Alpami ter v višjih legah v sunkih presegal hitrost 70 km/h.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zavod za kulturo Bled vabi na pestro kulturno ......


NOVICE

| |
12.07.2012      11:33
A A

Zavod za kulturo Bled vabi na pestro kulturno dogajanje na Blejskem gradu


Bogat program prireditev, ki se bodo na gradu odvijale preko poletja tja do pozne jeseni.


Deli:

Bled, 12. julij – Na Blejskem gradu se bo v naslednjih treh mesecih zvrstilo preko petdeset različnih glasbenih, gledaliških in drugih dogodkov. Pestro kulturno dogajanje se pričenja danes z odprtjem razstave del mednarodno priznane umetnice Ejti Štih, nadaljevalo pa se bo prihodnjo sredo z nastopom madžarske skupine FOUR BONES QUARTET, s katerim se bo zaključil tudi letošnji 17. Festival Bled. V avgustu je čas še za tradicionalni Okarina etno festival, ki bo potekal v dveh delih,  od 2. do 5. avgusta na Blejskem gradu in od 9. do 12. avgusta v Zdraviliškem parku.

 

Pri pripravi letošnjih poletnih prireditev na Blejskem gradu so se po besedah direktorja ZK Bled Matjaža Završnika povezali tako z izvajalci samimi kot tudi z ustanovo Imago Sloveniae – Podobe Slovenije in Zavodom Boben in lajna. Prav tako pa so se v dogovoru z umetniškima vodjema Festivala Bled mag. Jernejem Brencetom in Okarine etno festivala Leom Ličofom odločili, da del koncertov pripravijo na Blejskem gradu. Ti bodo potekali na zgornji grajski terasi z začetkom ob 20.30, v primeru slabega vremena pa v Viteški dvorani. Na letošnjem, že 22. Okarina etno festivalu bodo nastopili glasbeniki iz Avstralije, Madžarske, Mongolije, Francije, Cipra, Estonije, Velike Britanije, ZDA, Rusije in Slovenije, že tradicionalno pa Vlado Kreslin z Beltinško bando in Malimi bogovi.

 

Razstava del Ejti Štih, mednarodno uveljavljene umetnice z blejskimi koreninami, ki se danes odpira v galeriji Stolp zaseda eno najpomembnejših mest v programu grajskih prireditev: “Razstava njenih del v domačem kraju je bila kar nekaj časa želja umetnice, ki trenutno živi v Boliviji  in z razstavo, ki se odpira na današnji dan, smo željo skupaj uresničili,” je o razstavi z naslovom Zbor (Chor) povedal Matjaž Završnik.

 

Obiskovalci grajskih poletnih kulturnih prireditev bodo ob sredah in petkih, cena vstopnice je plačilo vstopnine na Blejski grad, lahko prisluhnili štirim večerom klasične glasbe in prav tolikim z jazz ritmi. Kot prvi bodo na Blejskem gradu v sredo, 18. julija, ob 20.30 nastopili člani madžarskega kvarteta pozavn FOUR BONES QUARTET, ki bodo s svojim nastopom tudi zaključili letošnji 17. Festival Bled. Na blejskih grajskih glasbenih večerih bodo nastopili: Mojca Vajgl Zlobko in Karolina Šantl Zupan (27. 7.), duo Sinkro iz Španjije (8. 8.), Andrej Hočevar 9MM (17. 8.), Maja Keuc & Soul Crew (24. 8), Žiga  Murko Group (31. 8), Vid Jamnik, Jazz Continuo (7. 9.), BA-ROCK (14. 9) in skupina Naked (21. 9.). Ženski pevski zbor Pletna Bled bo v programu sodeloval z letnim koncertom, kulturno društvo Gašperja Lambergarja pa bo vsak torek oz. četrtek predstavilo gledališki upodobitvi Kralj Matjaž in Alenčica ter Junaške Blejke.

 

Med predavanji velja opozoriti na potopisno predstavitev Matevža Lenarčiča o njegovem letu z ultralahkim letalom okrog sveta. Muzejsko društvo Bled pa bo program obogatilo še s svojimi predstavitvami zgodovinskih in naravoslovnih tem. Ob posameznih večerih (ob lepem vremenu) bodo obiskovalci skupaj s člani astronomskega društva Nova Jesenice  s teleskopi raziskovali ozvezdje. Blejske grajske večere bodo s svojim nastopom (28. 9.) zaključile članice plesne skupine Orientalke.

 

 

 

 
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
02.10.2017 | Tečaji in delavnice
Subvencionirani tečaji tujih jezikov
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo