Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 17.08.2017

delno oblačno
Danes bo večinoma sončno. Najvišje dnevne temperature bodo od 27 do 33 stopinj C.
14°C | 30°C
petek, 18.08.2017
16°C | 33°C
sobota, 19.08.2017
15°C | 27°C
nedelja, 20.08.2017
12°C | 25°C
ponedeljek, 21.08.2017
9°C | 24°C
Opozorila
Četrtek, 17.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zaposleni v zavarovanih območjih v Alpah ......


NOVICE

| |
01.02.2016      00:41
A A

Zaposleni v zavarovanih območjih v Alpah razpravljali o volkuDeli:

Cuneo (I), Bled, 29.1.2016

Na rednem letnem srečanju, ki je letos potekalo v italijanskem naravnem parku Marguaries v Ligurijskih Alpah, so zaposleni v alpskih zavarovanih območjih pozornost namenili stanju in upravljanju volka. Na strokovnem posvetu v okviru projekta LIFE+ WOLFALPS so zavarovana območja predstavila izsledke raziskav o stanju populacije volka in konkretne predloge za ohranjanje in upravljanje te vrste.

Na konferenci so bili predstavljeni tudi konkretni primeri iz prakse zavarovanih območij s predstavitvijo načinov spremljanja stanja ter  aktivnosti naravovarstvenih nadzornikov in strokovnih služb. V zadnjih desetletjih številčnost volka narašča in posamezne živali se po naravni poti polagoma širijo na območja, od koder  so bile nekoč pregnane. Enako velja tudi za Triglavski narodni park, kjer naj bi se v zadnjih letih občasno pojavljala eden do dva volkova. Triglavski narodni park in Biotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani sodelujeta v petletnem čezmejnem projektu LIFE + WOLFALPS pod vodstvom italijanskega Naravnega parka Alpi Marittime. V Sloveniji se v projektu med drugim izvajajo ukrepi za preprečevanje napadov volkov na domače živali ter aktivnosti za boljše poznavanje in odnos javnosti do vrste. Triglavski narodni park je na omenjenem posvetu predstavil kratek video prispevek o  izkušnjah naravovarstvenih nadzornikov z volkom. V prispevku  so  predstavljeni odnosi različnih deležnikov do volka in aktivnosti  projekta WOLFALPS. 

Strokovni posvet je koordinirala italijanska delegacija v platformi  Alpske konvencije »Velike zveri in prostoživeči parkljarji ter družba«. Platforma je bila ustanovljena na X. Alpski konferenci leta 2009 z namenom, da preuči možnosti upravljanja za obnovitev in ohranitev populacije volka, risa in medveda  v Alpah. 

V okviru srečanja je potekalo tudi tradicionalno ekipno športno tekmovanje Mamorial Danilo Re v spomin italijanskemu naravovarstvenemu nadzorniku, ki se je med opravljanjem svojega dela v gorah smrtno ponesrečil . Triglavski narodni park je s samostojno ekipo, ki je sodelovala  v vseh disciplinah (turnosmučarski vzpon, veleslalom, tek na smučeh in streljanje), med 34 ekipami dosegel odlično 9. mesto, skupna ekipa Triglavskega narodnega parka in italijanskega Naravnega parka Julijsko predgorje pa   je zasedla  26 mesto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.08.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo