Logo MojaObčina.si
JUTRI
19°C
13°C
TOR.
23°C
13°C
Oceni objavo

Začeli z gradnjo kolesarskega poligona

Za leto 2022 je bila v okviru projekta Moj kraj, moj projekt izglasovana gradnja kolesarskega poligona. Po dolgotrajnih postopkih pridobivanja projektne dokumentacije, arheoloških izkopavanjih, prijave projekta na sredstva Fundacije za šport in nenazadnje izdaje gradbenega dovoljenja smo končno v fazi izvedbe.

Poligon bomo gradili do predvidoma konca aprila na lokaciji Mestnega parka ob Športnem parku Bledec, v ledvički med Rečiško cesto in mešano površino za pešce in kolesarje, ki poteka mimo Infrastrukture Bled. Celotno območje Mestnega parka z izdanim gradbenim dovoljenjem na tem območju dovoljuje še ureditev pasjega parka, novega otroškega igrišča in fitnesa na prostem.

Poligon bo namenjen osebam od treh let naprej in bo primeren za vse vrste koles, poganjalce, skiroje, rolke in rolerje. Grbine in zavoji, ritmično povezani v krožno zanko, bodo omogočali pestro in zabavno, hkrati pa tudi varno vožnjo. 

Oglejte si tudi