Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 24°C
petek, 30.06.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

V petek se začenjajo Blejski dnevi


NOVICE

| |
19.07.2012      8:53
1
A A

V petek se začenjajo Blejski dneviDeli:

Bled, 19. julij - V petek, 20. julija, se na Bledu začenjajo letošnji Blejski dnevi. Župan Janez Fajfar je dejal, da na Bledu na letošnje dogajanje ob tej tradicionalni prireditvi že težko pričakujejo. ''Veseli me, da je Bled poln in da zvečer, ko greš po Bledu, zares dobiš občutek, da si v turističnem kraju,'' je dejal župan. Pravi tudi, da je zelo dobro, da je struktura gostov na Bledu različna in da ti prihajajo iz tako različnih krajev sveta. ''Zdaj žanjemo, kar smo na področju promocije leta in leta sejali, skrbi me pa, kako bo v prihodnje, saj se na državni ravni denar za promocijo drastično zmanjšuje'', še dodaja župan.

 

Letošnje Blejske dneve bo zaznamoval tudi letalski šou nad jezerom, kar pa skrbi Društvo za varstvo okolja Bled. Na svoji spletni strani so člani društva zapisali, da je Bled zaščiten prostor, kamor hrup letal in njihovi izpuhi ne sodijo, še posebej pa so zaskrbljeni zaradi napovedanega preleta Pilatusa.

 

In kaj se bo na Blejskih dnevih dogajalo v petek, 20. julija?

Sejem domače in umetnostne obrti se bo v Zdraviliškem parku začel ob 10h, takrat bo zaživela tudi kulinarična ponudba na stojnicah na Promenadi. 

 

Promenadni koncert godbe Gorje bo v petek  ob 18h, v Festivalni dvorani pa bodo ob 19h odprli razstavo ob 50 letnici festivala Slovenska popevka. Na Promenadi se bo ognjeni šou skupine Čupakabra začel ob 21h, ko se bodo ob Vili Prešeren začeli tudi vodni in svetlobni efekti. Z glasbo se bodo festivalu Slovenska popevka poklonili ob 21h 15 s koncertom Mance Špik, ob 22h pa bo laserska projekcija na grajsko skalo.
5 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Tom Bombadil
Tom Bombadil Se strinjam1 Se ne strinjam0
V knjižici Program prireditev 2012 med dogodki za Blejske dneve na strani 13. piše "...in prelet reaktivnega letala", ne Pilatusa, ki kolikor vem, ni reaktivno letalo. Na to reaktivno letalo se je obregnilo društvo, no, in na vsa ostala.

19.07.2012 ob 10:31:17 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
StranBodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo