Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Zvečer bodo padavine ponehale in od zahoda se bo delno zjasnilo.
17°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
14°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
28°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Urejeno okolje in ljudsko izročilo


TURIZEM

| |
18.04.2012      9:17
A A

Urejeno okolje in ljudsko izročiloDeli:

V pomladnem času so vse aktivnosti Turističnega društva Bled že tradicionalno usmerjene v skrb za urejeno okolje. V marcu so gostili predavateljico Ruth Podogornik Reš z zanimivim predavanjem o letošnjih trendih na področju balkonskih  zasaditev, del predavanja pa je avtorica posvetila novim sortam jagodičja. Simbolična vzpodbuda za vse  člane je tudi tako imenovani Cvetlični dan, ko vsakemu od njih podarijo po tri sadike balkonskega cvetja, letos že devetič po vrsti.

 

Sicer tudi tradicionalno čistilno akcijo so letos izvedli 24. marca, v sklopu vseslovenske akcije Očistimo Slovenijo. Čistili so v Brjeh, kjer je stanje na več mestih zaskrbljujoče in bodo takšne akcije še potrebne.  Aktivno so tudi letos pristopili k urejanju sprehajalnih poti. Na Straži smo zamenjali vse dotrajane označevalne table, na Višcah pa smo table postavili na novo, saj poti na tem delu praktično niso bile označene.

V tednu pred cvetno nedeljo so izvedli delavnico izdelovanja velikonočnih butar – b'ganc. Vodil jo je dolgoletni član društva in pobudnik delavnice Franc Žerovc – Ukan z Mlina. Veliko zanimanje in navdušenje udeležencev sta potrditev, da stari običaji še živijo in jih je potrebno ohranjati.

 

Konec marca so na Blejskem gradu izvedli redni letni občni zbor društva, ki je sprejel poročilo o delu in finančno poročilo in tudi potrdil plan dela za naslednje enoletno obdobje. Zaradi dodatnih službenih obveznosti je z mesta predsednika sekcije sobodajalcev in s tem člana Upravnega odbora odstopil Marjan Tomažič. Člani so za novega predsednika sekcije soglasno potrdili Janeza Globevnika, sobodajalca  iz Zasipa.

Naj na koncu omenimo še obžalovanja vreden dogodek: na Turističnem društvu na žalost ugotavljajo, da tudi sprehajalne poti in oprema na njih niso več varni pred vse pogostejšimi pojavi vandalizma na Bledu. Na Dobri gori so pred kratkim nič kaj dobri obiskovalci uničili informacijsko tablo, vpisno knjigo in klop, so sporočili iz Turističnega društva Bled.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo