Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
4°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
2°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 20°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Jesenski izlet članov Turističnega društva ......


TURIZEM, DRUŠTVA

| |
31.10.2015      00:07
A A

Jesenski izlet članov Turističnega društva Bled v Split in DubrovnikUdeleženci izleta v Splitu
Udeleženci izleta v Splitu
Deli:

Pred skoraj desetletjem smo v Turističnem društvu Bled na pobudo naših članov začeli z organizacijo dvo ali več dnevnih izletov v tujino in v vseh teh letih smo, razen lansko leto, izvedli vrsto lepih izletov. Letošnji, kar štiridnevni izlet v Split in Dubrovnik je bil v marsičem poseben. Združili smo ga z gostovanjem moškega pevskega zbora Triglav Lesce Bled v obeh mestih. Oba večerna koncerta našega zbora sta bila zato še posebna popestritev. Skupaj s člani zbora in njihovimi spremljevalci ter člani TD Bled se je izleta udeležilo kar 85 udeležencev. Nekaj posebnega je bil tudi dvonadstropni avtobus, s katerim se je večina od nas peljala prvič. Naš vodnik na poti je bil župan, Janez Fajfar. Le dan pred odhodom pa nas je presenetila žalostna novica, da je v Dubrovniku umrl gospod Ivo Rudenjak, velik prijatelj in častni občan Bleda, zato smo se na pot odpravili tudi z nekoliko grenkim občutkom, da bomo v Dubrovnik prispeli ravno na dan njegovega pogreba.

 

Prvi dan smo spoznavali zanimivosti na poti do Splita, kamor smo prispeli v večernih urah, zaradi močne burje nekoliko kasneje kot načrtovano. Zbudili smo se v čudovito jutro in po zajtrku je sledil ogled mesta. Popoldan smo si ogledali bližnji Solin, mesto, ki se je razvilo na področju antične Salone, enega najpomembnejših mest rimskega cesarstva, s čudovito ohranjenimi posvetnimi in cerkvenimi objekti. Salona je tudi rojstno mesto rimskega cesarja Dioklecijana. Zvečer smo v dvorani lutkovnega gledališča prisluhnili koncertu našega zbora, ki je s svojim nastopom navdušil tudi številne domačine.

Naslednje jutro smo po zgodnjem zajtrku našo pot nadaljevali proti Dubrovnik, kamor smo prispeli v času kosila. Po vodenem ogledu mesta v popoldanskem času je sledil večerni koncert moškega pevskega zbora Triglav pred cerkvijo sv. Vlaha, ki je bil posvečen Ivu Rudenjaku in je požel velik aplavz poslušalcev. Prav vse udeležence izleta je družina Rudenjak po koncertu povabila na večerjo v njegov spomin, s čimer smo bili izjemno počaščeni.

Dopoldne naslednjega dne se je Bled zelo uspešno predstavil s svojo in gorenjsko kulinariko tudi na festivalu Good food v palači Sponza, vsi ostali pa smo izkoristili zadnje ure našega obiska v tem čudovitem mestu za nastavljanje toplim sončnim žarkom, sprehod po mestu in še zadnje oglede.

Polni vtisov smo se kar težko poslovili od morja in sonca in se odpravili proti hladni Gorenjski, kamor smo prispeli v poznih večernih urah.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
18.10.2017 | Tečaji in delavnice
Tečaj »Mozaična mizica«
19.10.2017 | Ostalo
Nega okrasnih lesnatih rastlin
20.10.2017 | Kultura
Glasbena pravljica Šest Kužkov
20.10.2017 | Kultura
Bonton za male lumpe
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
18.10.2017 | Tečaji in delavnice
Tečaj »Mozaična mizica«
19.10.2017 | Ostalo
Nega okrasnih lesnatih rastlin
20.10.2017 | Kultura
Glasbena pravljica Šest Kužkov
20.10.2017 | Kultura
Bonton za male lumpe
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo