Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
20°C | 26°C
torek, 26.06.2017
17°C | 29°C
sreda, 27.06.2017
15°C | 30°C
četrtek, 28.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Strateško prestrukturiranje povprečno traja ......


NOVICE

| |
05.10.2012      8:39
A A

Strateško prestrukturiranje povprečno traja 12 letDeli:

Bled, 5. oktober - Na Bledu se je včeraj začel dvodnevni HR forum IEDC – Poslovne šole Bled o vlogi upravljanja človeških virov v strateškem prestrukturiraju podjetij. V povprečju strateško prestrukturiranje traja 12 let, bistveno pa je, da se ga podjetje loti pravočasno, ter da vodja govori resnico - in jo tudi zahteva.

Na letnem forumu kadrovskih in izobraževalnih managerjev t.i. HR FORUM 2012 so se zbrali managerji iz desetih držav: Avstrije, Armenije, BiH, Hrvaške, Kosova, Madžarske, Nemčije, Rusije, Srbije in Slovenije.

Otvorila ga je direktorica in dekanja IEDC-Poslovne šole Bled dr. Danica Purg: »Poslovne šole se aktivno odzivamo na izzive gospodarstva. Danes, ko se številni poslovni subjekti soočajo s procesi prestrukturiranja, smo HR forum posvetili ravno tej temi, saj je vloga upravljanja z človeškimi viri v teh procesih strateškega pomena.«

Dr. Nenad Filipović, akademski direktor IEDC-Poslovne šole Bled in svetovalec številnih mednarodnih podjetij, se je posvetil orisu trenutnega stanja v regiji JV Evrope. »Regija se sooča z izzivi konkurenčnosti, nestabilno politično situacijo, pomanjkanjem zaupanja, javnost pa zajema pesimizem.« Razlikoval je med defenzivnim in strateškim prestrukturiranjem ter poudaril, da je treba te procese začeti dovolj zgodaj, nujna je transparentnost in zaupanje v vodjo. »Vodja mora povedati resnico in jo zahtevati.« Če se defenzivno prestrukturiranje zaključi v 1-2 letih, pa strateško prestrukturiranje v povprečju traja 12 let. Pri tem je dr. Filipović dodal še, da sta v krizi potrebni tudi dobršna mera prilagodljivosti in improvizacije, ter da smo pri tem v tej regiji 'svetovni prvaki'.

Prvi dan HR foruma se je zaključil z okroglo mizo, ki se je osredotočila na raziskovanje načinov, kako lahko upravljanje človeških virov pozitivno prispeva k procesu strateškega prestrukturiranja. Sodelovali so Mojca Domiter, Atlantic Grupa, Hrvaška; Peter Roebben, K&H Bank, Madžarska; in dr. Klaus Niedl, Hypo-Alpe-Adria Bank International AG, Avstrija. Slednji je dejal, da so veljali za 'škandalozno banko' in z udeleženci delil izkušnje procesov prestrukturiranja in ponovnega vzpostavljanja zaupanja. Mojca Domiter je dejala, da je bila mantra njihovega tima pri procesih prestrukturiranja: Kultura pohrusta strategijo 'za malico'.

Današnji drugi dan fotruma bo vodil Alain Wouters, ustanovitelj in direktor podjetja Whole Systems, Belgija, ter eden od vodilnih strokovnjakov na področju oblikovanja poslovnih procesov in uvajanja različnih sistemov razmišljanja, ki vodijo k izboljšanju poslovnih rezultatov organizacije, so sporočili iz IEDC – Poslovne šole Bled.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo