Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Danes bo oblačno. Zjutraj bo na zahodu začelo deževati, padavine bodo čez dan zajele vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem popoldne zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
7°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
torek, 24.10.2017
5°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 6h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Spremembe pri ravnanju z odpadki


NOVICE

| |
09.03.2012      13:59
A A

Spremembe pri ravnanju z odpadki


V občinah Bled in Gorje se obetajo spremembe pri obračunavanju ravnanja s komunalnimi odpadki, velika novos za občane in občanke obeh občin pa bo nov način regsitracije odvoza.


Deli:

Kot je na zadnji seji blejskega občinskega sveta povedal direktor Infrastrukture Bled, Mirko Ulčar, bodo pri ravnanju s komunalnimi odpadki obravnavali naslednje kategorije povzročiteljev: gospodinjstva (eno, dve ali tri gospodinjstva v enem objektu), gospodinjstva v večstanovanjskih objektih (štiri ali več gospodinjstev v enem objektu), gospodinjstva – sobodajalci (gospodinjstva, kjer se posamezniki dodatno ukvarjajo z dejavnostjo oddajanja sob), gospodinjstva – dejavnost (gospodinjstva, kjer posamezniki v stanovanjskem objektu dodatno opravljajo tudi drugo registrirano dejavnost), občasno naseljeni objekti (počitniške hiše), nenaseljeni objekti (objekti v gradnji, objekti v adaptaciji, drugi nenaseljeni objekti), povzročitelji iz proizvodnih in storitvenih dejavnosti (poslovni prostori, obrtne delavnice, industrijski obrati, organizatorji javnih prireditev, večji parkirni prostori) in povzročitelji neprofitnih organizacij (društva, zavodi, ustanove, skupnosti).

 

Pokritost odvoza je skoraj stoodstotna, razen manjših območij, kjer je dostop zelo težak, kot na primer na Pernikih in v Radovni. Število prevzemnih mest se letos ne bo bistveno spremenilo.V letu 2012 načrtujejo povečanje števila lokacij za okoli deset odstotkov, predvsem na mestih, kjer jih v letu 2011 še ni bilo mogoče postaviti. Lokacije eko otokov bodo določili skupaj z občinskimi službami. Pomembna novost jhe tudi da, morajo biti vsi zabojniki za zbiranje komunalnih odpadkov opremljeni z identifikacijsko nalepko in čipom. Izvajalec ne bo praznil neustreznih zabojnikov. Na podlagi evidentiranja praznjenj zabojnika bodo kmalu uvedli stimulativen obračun ravnanja z odpadki, pri čemer bodo vsi tisti, ki ločeno zbirajo odpadke, nagrajeni z nižjo ceno za ravnanje z odpadki, oz. vsi, ki svoje odpadke nesortirano prepuščajo kot ostanek  komunalnih odpadkov, morajo za svoj neresen odnos do okolja plačati višjo ceno. Povzročitelji morajo na dan odvoza posamezne vrste odpadka zabojnik prestaviti iz zbirnega na prevzemno mesto. V primeru da bo zbirno mesto hkrati tudi prevzemno mesto bo zabojnik na dan odvoza avtomatsko izpraznjen, čeprav morda povzročitelj tega ni želel.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo