Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 30.06.2017

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
15°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Spremembe pri ravnanju z odpadki


NOVICE

| |
09.03.2012      13:59
A A

Spremembe pri ravnanju z odpadki


V občinah Bled in Gorje se obetajo spremembe pri obračunavanju ravnanja s komunalnimi odpadki, velika novos za občane in občanke obeh občin pa bo nov način regsitracije odvoza.


Deli:

Kot je na zadnji seji blejskega občinskega sveta povedal direktor Infrastrukture Bled, Mirko Ulčar, bodo pri ravnanju s komunalnimi odpadki obravnavali naslednje kategorije povzročiteljev: gospodinjstva (eno, dve ali tri gospodinjstva v enem objektu), gospodinjstva v večstanovanjskih objektih (štiri ali več gospodinjstev v enem objektu), gospodinjstva – sobodajalci (gospodinjstva, kjer se posamezniki dodatno ukvarjajo z dejavnostjo oddajanja sob), gospodinjstva – dejavnost (gospodinjstva, kjer posamezniki v stanovanjskem objektu dodatno opravljajo tudi drugo registrirano dejavnost), občasno naseljeni objekti (počitniške hiše), nenaseljeni objekti (objekti v gradnji, objekti v adaptaciji, drugi nenaseljeni objekti), povzročitelji iz proizvodnih in storitvenih dejavnosti (poslovni prostori, obrtne delavnice, industrijski obrati, organizatorji javnih prireditev, večji parkirni prostori) in povzročitelji neprofitnih organizacij (društva, zavodi, ustanove, skupnosti).

 

Pokritost odvoza je skoraj stoodstotna, razen manjših območij, kjer je dostop zelo težak, kot na primer na Pernikih in v Radovni. Število prevzemnih mest se letos ne bo bistveno spremenilo.V letu 2012 načrtujejo povečanje števila lokacij za okoli deset odstotkov, predvsem na mestih, kjer jih v letu 2011 še ni bilo mogoče postaviti. Lokacije eko otokov bodo določili skupaj z občinskimi službami. Pomembna novost jhe tudi da, morajo biti vsi zabojniki za zbiranje komunalnih odpadkov opremljeni z identifikacijsko nalepko in čipom. Izvajalec ne bo praznil neustreznih zabojnikov. Na podlagi evidentiranja praznjenj zabojnika bodo kmalu uvedli stimulativen obračun ravnanja z odpadki, pri čemer bodo vsi tisti, ki ločeno zbirajo odpadke, nagrajeni z nižjo ceno za ravnanje z odpadki, oz. vsi, ki svoje odpadke nesortirano prepuščajo kot ostanek  komunalnih odpadkov, morajo za svoj neresen odnos do okolja plačati višjo ceno. Povzročitelji morajo na dan odvoza posamezne vrste odpadka zabojnik prestaviti iz zbirnega na prevzemno mesto. V primeru da bo zbirno mesto hkrati tudi prevzemno mesto bo zabojnik na dan odvoza avtomatsko izpraznjen, čeprav morda povzročitelj tega ni želel.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo