Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
6°C | 11°C
torek, 23.10.2017
6°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 25.10.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
6°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Svetovno prvenstvo v veslanju je končano


ŠPORT

| |
01.09.2013      8:34
A A

Svetovno prvenstvo v veslanju je končanoDeli:

Bled - Svetovno prvensto v veslanju je končano, slovenski veslači pa so se odrezali precej slabše, kot na domačem prvenstvu na Bledu.

 

Matej Rojec, Grega Domanjko, Jernej Markovc in Gašper Fistravec so bili v B finalu dvojnih četvercev tretji in tako osvojili skupno deveto mesto.

Razultati B finala dvojnih četvercev:

  1. Italija 6:08,49
  2. Nizozemska +3,12
  3. 3.    Slovenija +3,91
  4. Rusija +5,22
  5. Češka +6,44
  6. Kanada +14,18

 

Naša posadka je že na startu pokazala, da misli z napovedmi po vrhu B finala resno, saj je takoj prevzela vodstvo in bila vodilna na prvih 500 metrih. V drugi četrtini proge so močno pospešili Italijani,si hitro pridobili dolžino čolna prednosti in vodstva niso izpustili do konca. Naši so v srednjem delu proge držali drugo mesto, s tem da so jim bile zelo blizu posadke Rusije, Nizozemske in Češke, medtem ko je Kanada kmalu odpadla. Kljub močnemu nasprotnemu vetru, ki je progo podaljšal za okrog dvajset sekund, napi niso popustili in zadrževali napade ruske in čepke ekipe, medtem ko je nizozemskemu čolnu uspelo pridobiti špico čolna prednosti. V zaključku tekme so Rojec, Domanjko, Markovc in Fistravec prikazali odličen finiš, vendar jim Nizozemcev ni uspelo ujeti, otresli pa so se Rusov in Čehov ter tako brez težav zasedli tretje mesto.

Matej Rojec, Grega Domanjko, Jernej Markovc in Gašper Fistravec so tako zasedli skupno deveto mesto, kar je zelo dober uspeh te mlade posadke, katere povprečna starost je 22 let in pol.

 

Grega Domanjko po tekmi: »Vse skupaj se je začelo bolj na pol s tisti kvalifikacijsko tekmo, ki je bila naša prva tekma skupaj, potem ko smo bili skupaj le en teden. Mislim, da smo v redu stopnjevali iz tekme v tekmo, forma se je začutila že v repasažu in v redu smo končali prvenstvo. Danes so nas sicer malo presenetili Italijani in Nizozemci, slednje smo sicer skušali stisniti v finišu, vendar ni šlo. S tem devetim mestom sem zelo zadovoljen in mislim da tudi ostali trije.«

 

Gašper Fistravec po tekmi in zaključku prvenstva: »Z dvema besedama lahko rečem, da sem zelo zadovoljen s tem svetovnim prvenstvom. Končali smo tam, kjer smo si tudi zastavili cilj, se pravi nekje v prvi polovici B finala. Tudi današnjo tekmo smo izpeljali po planu, Žal nam je edino enega mesta, ki smo ga izgubili v neposrednem dvoboju z Nizozemci. Vendar pa v tem trenutku je bilo to naši sto odstotkov in v tem nasprotnem vetru se kaj več ni dalo narediti. Lahko rečem, da smo vsi skupaj zelo zadovoljni.«

 

 

Selektor Miloš Janša o zadnji tekmi dvojnega četverca: »Nastop je bil v maksimalnih mejah njihove trenutne pripravljenosti, ki pa ni bila slaba za nivo, ki so ga oni predstavljali. V načrtu smo sicer imeli, da gremo proti prvemu mestu, vendar pa to tretje mesto ne pomeni slabe izvedbe, saj se brez napadalne taktike stvar ne bi izšla. V sami tekmi so se kot nekoliko močnejši izkazali Italijani, medtem ko bi bil največ možno drugo mesto. Tekma je bila v zanje kar precej neugodnih razmerah, saj je pihal kar močan nasprotni veter, naša posadka pa je tudi relativno lahka. Glede tega je ostajala bojazen, kako bodo nastopili proti težjim posadkam kot so Rusija, Češka in Kanada. Vendar pa so se ponovno skušali držati dogovorjene taktike, priti v ospredje, braniti položaj in finiširati. Če odračunam Italijane, je bila ta taktika v celoti izvedena in to je po moji oceni zelo dobra osnova za nadaljni razvoj te discipline v Sloveniji. Poleg teh štirih oziroma petih, ki so sodelovali tukaj, je še kakšen kandidat in po tej plati mislim, da imamo dobro perspektivo.«

 

Selektorjeva ocena slovenskih nastopov na tem prvenstvu: »Statistično gledano so bili rezultati na tem svetovnem prvenstvu pod povprečjem, ampak v okoliščinah te sezone pa mislim, da je bilo prvenstvo kar v redu izvedeno, vsaj za tiste, ki so tukaj sodelovali. Jasno je, da glavni vpliv na oceno daje nujen odstop Luke Špika, ki bi se po moji oceni lahko zelo verjetno plasiral v A finale, saj je bil v dobri formi v samem startu prvenstva. Kot sem pa že dejal, preveč špekuliranja glede tega nima pomena. Glavnina ocene sloni na dvojnem četvercu, ki sicer ni bil v A finalu, je pa optimalno izvedel prvenstvo in to je lahko tudi ocena slovenske reprezentance. Lahki skifist je imel tudi nekaj predhodne smole s poškodbo in v okviru tega je tudi on dosti optimalno izvedel vse tekme in bil brez teh zdravstvenih težav zrel za B finale. Torej če odštejem Špikov odstop, lahko rečem, da je dvojni četverec kot naša perspektivna posadka res opravil, kar je bilo za opravit na tem prvenstvu. V absolutnem smislu to sicer ni vrhunski rezultat, je pa zelo dober, saj se s to disciplino trudimo že kar nekaj let. Mislim, da smo s tem nastopom in z lanskim tretjim mestom na evropskem prvenstvu prebili neko bariero, ki pomeni sposobnost biti v prvi polovici konkurence. Za korak naprej bo treba še delati, saj je tistih prvih šest bilo v tem trenutku še premočnih, čeprav smo bilo pred prvenstvom mogoče malo preveč optimistični. Ni pa ta razlika tako velika, da se z dobrim delom in s to garnituro v nadaljevanju tja ne bi mogli prebiti.«, je v imenu Veslaške zveze Slovenije iz južnokorejskega Chungjuja sporočil Jernej Slivnik.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo