Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
15°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Spominski dan Združenja Sever


NOVICE

| |
03.12.2012      7:54
A A

Spominski dan Združenja SeverDeli:

Bled,  3. december -  Prvi december  leta 1989 se je zapisal v slovensko zgodovino kot dan odločnega NE Slovenije drugim republikam v tedanji Jugoslaviji, kjer je odigrala pomembno vlogo slovenska milica, kot se je tedaj imenovala policija. Tedanje aktivnosti so znane kot Akcija Sever, 1. december pa je spominski dan Združenja Sever. Počastili so ga v  Festivalni dvorani, kjer so  zbrane nagovorili podpredsednik Zveze  policijskih veteranskih društev Sever Angel Vidmar, blejski župan Janez Fajfar in prof. dr. Jože Pirjevec, ki je orisal razmere v letih 1988 in 1989 v tedanji SFRJ . Podelili so tudi  sedem plaket in šest zlatih znakov Združenja Sever. Med prejemniki sta bila tudi Občina Tržič in  Branko Ambrožič, poveljnik enote vojaškega objekta Pokljuka. V kulturnem programu so nastopili Policijski orkester, mešani pevski zbor Lipnica ter otroška folklorna  in odrasla glasbena skupina Rudija Jedretiča Ribno.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo