Logo MojaObčina.si

Bled

JUTRI
1°C
-3°C
SRE.
-1°C
-1°C
Deli
1804

Delavnice Dobro jutro na OŠ Bled

V šolskem letu 2016/2017 smo z nekaterimi otroki iz drugega in tretjega razreda OŠ Bled uživali na sprostitvenih uricah, ki smo jih izvajali dvakrat tedensko pred poukom. Delavnice Dobro jutro so potekale v izvedbi Umetniškega društva za sonaraven razvoj Bindu.

Otroci so se z igrami, plesom in petjem radostno prebudili v nov dan, se naučili nekaterih vaj za sproščanje in razbremenitev (dihalne vaje, čuječnost) in se prepustili zvokom starodavnih glasbil (gonga, masaži s himalajskimi posodami in terapevtskimi glasbenimi vilicami). Znano je, da zvok teh inštrumentov povezuje in usklajuje obe možganski polovici. Binauralni toni, ki nastanejo tako, da možgani iz dveh tonov, med katerima je majhna razlika (1 Hz – 20 Hz) sami proizvedejo  tretji ton, naše možgansko valovanje umirijo vse do alfa, delta ali theta stanja. V tem stanju smo bolj odprti in dojemljivi za naše notranje impulze in intuicijo, izboljša se naša pozornost, sposobnost pomnenja in učenja, je zapisala izvajalka delavnice, Mina Kunstelj.

In kaj pravijo otroci?
¨Na delavnice sem rada hodila, ker se igramo različne igre in poslušamo ter včasih zaigramo različna  glasbila.¨ (Ina)
¨Všeč mi je bilo, ker sem se sprostila¨( Zoja, Lana)
¨Sprostili smo se in sem lažje delala pri pouku.¨ (Iva )
¨Zabavali smo se in se vedno kaj naučili.¨(Lena)
¨Rada sem hodila, ker smo se igrali različne igrice. In ker smo ležali.¨(Ajša)...

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij