Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
17°C | 33°C
sobota, 24.06.2017
18°C | 31°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
17°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Slovenski čebelnjak in medovita učna pot


NOVICE

| |
30.05.2013      7:58
A A

Slovenski čebelnjak in medovita učna potDeli:

Bled - Ob letošnjem dnevu državnosti bo v sklopu občinskih prireditev v Zdraviliškem parku v ponedeljek, 24. junija ob 18. uri,  potekala otvoritev slovenskega čebelnjaka in medovite učne poti, ki sta nastala v sodelovanju med Občino Bled in Čebelarskim društvom Bled – Gorje ter ostalimi pokrovitelji. Medovita učna pot se začne pri jezeru, kjer je zasajena večja gredica z medovitimi trajnicami, potem gre čez glavno cesto in v Zdraviliški park, kjer z gredicami ob sprehajalni poti mimo paviljona zavije v zgornji del parka. Tu je Čebelarsko društvo Bled – Gorje v sodelovanju s podjetjem Proform postavilo leseni slovenski čebelnjak. V njem bo 14 panjev z ročno poslikanimi panjskimi končnicami po izboru župana Janeza Fajfarja, delo Danijele Jovanovič. Pred njim bo postavljen skalnjak z medovitimi trajnicami. Otvoritev bo potekala pri čebelnjaku, slavnostni govornik pa bo viden slovenski etnolog, prof. dr. Janez Bogataj.

Za čebele pa se zanimajo tudi najmlajši - enega izmed redkih majskih sončni dni so izkoristili za obisk čebelnjaka Blaža Ambrožiča.

Žabice, skupina otrok Vrtca Bled s posebnimi potrebami, so si na Selu ogledali čebelnjak Blaža Ambrožiča (na fotografiji). To je bil zaključek celoletnega projekta „Čebele, naše zaveznice“, ki so ga izvajali v okviru ekošole.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo