Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
15°C
3°C
JUTRI
16°C
2°C
2291

ŠEPETALEC ČEBELAM ob Svetovnem dnevu čebel

Ob Svetovnem dnevu čebel in ob filmu Arte TV, Bienenflüsterer
Dediščina čebelarstva v Sloveniji se nadaljuje. Pomembni sta predvsem rodovniška vzreja kranjskih sivk in poslikavanje panjskih končnic ter vse povezave v zvezi z ohranjanjem naravne in kulturne krajine Slovenije. 
Televizijska ekipa Arte TV je spoznala prizadevanja sodelujočih v filmu pri varovanju narave in nas povabila k sodelovanju. S slovenske strani smo svoj del prispevali novinar in fotograf Matic Zorman, prevajalka Gaja Dolmark, čebelarja Brane Kozinc in Anja Bunderla.
Namen filma je prikazati povezanost celotnega ekosistema. Saj ne moremo reči "ohranimo čebele" brez tega, da dodamo tudi "ohranimo cvetoče travnike", "ohranimo habitat za divje čebele in ostale živali", "ohranimo znanje in spretnosti", "ohranimo kulturno dediščino" ... Danes moramo poudariti, da je treba "povrniti" življenje naravi, ne jo le ohranjati.
Vabljeni k ogledu filma na povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=KmyODv3Ekd0
Čebelarski pozdrav.
Anja Bunderla

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi